przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

"Lekcja muzyki z Panem Turnauem"


W poprzedniej edycji festiwalu Szczecin Jazz było śpiewanie z Mietkiem Szcześniakiem, a teraz czas na „Lekcję muzyki z Panem Turnauem”. Wszystko
w ramach "Jazz dla dzieciaków - Szczecin Jazz 2017".


W rolę nauczyciela muzyki wcieli się Grzegorz Turnau, a do bycia uczniami zaproszone są dzieci szkół podstawowych. Im mniej masz do czynienia z muzyką tym lepiej. Będziemy się uczyć, poznawać i bawić się muzyką.

„Lekcja muzyki z Panem Turnauem” odbędzie się 28 lutego (godz. 17.00) w Sali Kameralnej, Filharmonia w Szczecinie.

Celem akcji jest zachęcenie do muzykowania dzieci, w których domach nie ma tradycji grania na instrumentach. To spotkanie ma także na celu pokazanie rodzicom, że instrument muzyczny może być lepszym i bardziej rozwijającym prezentem niż najnowszy tablet czy smartphone.
A lekcja muzyki zapowiada się bardzo interesująco. Będzie wspólne gwizdanie, śpiewanie, granie, rozpoznawanie instrumentów, oj będzie się działo…

Bilety w cenie 25 zł - dzieci (do 12 lat), 50 zł - dzieci powyżej 12 lat i dorośli
Sprzedaż - od 13 grudnia br. na www.bilety.fm

A jak było w 2016 roku?


Przygotowania do tego specjalnego koncertu, w poprzedniej edycji "Jazz dla dzieciaków - Szczecin Jazz 2016", ruszyły za sprawą szczecińskiej pianistki Joanny Gajdy.
Napisała zabawne słowa do najpopularniejszych standardów jazzowych takich jak „Chameleon” Herbie Hancock’a czy „Giant Steps” John’a Coltrane’a, tak aby były łatwe do zapamiętania. Przez to utwory te stały się piosenkami dla dzieci.

Przy akompaniamencie światowej renomy jazzmanów jak perkusiści Eric Allen z Waszyngtonu czy Tomas Celis Sanchez z Veracruz, dzieciaki z podstawówki muzycznej przy ul. Bolesława Śmiałego śpiewały znane standardy. Poprzez zabawę nabrały pierwszego kontaktu z jazzowym frazowaniem i swingiem.

Zwieńczeniem dwóch miesięcy prób były dwa wspólne koncerty w sali kameralnej Filharmonii. Była to „mała” inauguracja festiwalu Szczecin Jazz a wraz z muzykami wstąpił popularny polski wokalista Mietek Szcześniak.

Poprzednie spotkania „Jazz dla dzieciaków” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zebrały mnóstwo dobrych opinii. W tym roku zapowiadają się również bardzo ciekawie.
Zapraszamy.

Autor:  Szczecińska Agencja Artystyczna 
15.12.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie