przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Trwa rekrutacja do Konkursu Naukowego E(x)plory

 

Stypendia naukowe, wyjazdy na największe międzynarodowe konkursy i targi naukowe dla młodzieży, staże w prestiżowych placówkach badawczych i programy mentoringowe – takie m.in. nagrody czekają na laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory. Młodzi naukowcy w wieku 13-20 lat mogą zgłaszać swoje projekty badawcze do końca stycznia 2019 roku.

Do konkursu można zgłaszać projekty ze wszystkich dziedzin naukowych. Najlepsi młodzi naukowcy z naszego regionu zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu i zaprezentują swoje badania na Festiwalu Naukowym E(x)plory, który odbędzie się wiosną w Technoparku Pomerania. Podczas regionalnego etapu jury konkursowe wyłoni laureatów, którzy przejdą do ogólnopolskiego finału konkursu odbywającego się jesienią w ramach Gdynia E(x)plory Week.

Na zwycięzców czekają nie tylko stypendia naukowe w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 złotych, ale także wyjazdy na największe międzynarodowe konkursy i targi naukowe dla młodzieży (tj. Annaheim w USA, Infomatrix w Rumunii i Expo-Sciences Europe w Rumunii) oraz wiele nagród specjalnych – m.in. staże w prestiżowych międzynarodowych placówkach badawczych, programy mentoringowe oraz nagrody rzeczowe i finansowe.

- W ubiegłej edycji konkursu laureatami zostały aż 3 osoby z naszego regionu. Ze Szczecina były to Anna Skierska z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Kamila Splinter z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Drugą nagrodę główną zdobyła z kolei Agata Momot z I Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie – wylicza Jolanta Balicka z Technoparku Pomerania, który już po raz piąty został partnerem konkursu.

Aby zgłosić projekt do konkursu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.explory.pl/rekrutacja. Projekty można nadsyłać do 31 stycznia 2019 roku. 15 lutego 2019 r. organizatorzy ogłoszą zwycięzców pierwszego etapu, którzy zakwalifikują się do etapu regionalnego w Szczecinie.

Celem konkursu jest zapewnienie młodym wynalazcom, konstruktorom i innowatorom środowiska sprzyjającego rozwojowi ich badań i zainteresowań. Jego organizatorem konkursu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, która zajmuje się promowaniem kultury naukowej i wspieraniem młodych polskich naukowców w kraju i za granicą. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, nagród i rekrutacji dostępne są na stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.
 

film podsumowujący ostatnią edycję konkursu:
 

 

Fot. Fundacja Zaawansowanych Technologii. 

Autor:  Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny 
27.12.2018
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021