przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Różankowe tańce przebierańce

Czy „Ja się boję sama spać” będzie hitem lipcowej Różankowej Potańcówki? Czy „Umówiłem się z nią na 9”?

Warsztaty teatralne i plastyczne, koncerty, spektakl no i potańcówka w klimacie szalonych lat ’20 i ’30. Jakże dobrze zapowiada się weekend na szczecińskiej Różance.

30 LIPCA, sobota

godz. 11.00 – 13.00
Warsztaty teatralne
- "Bajka w teatrze", czyli opowieść o pracy reżysera. To kolejna rozmowa na temat teatru, podczas której uczestnicy warsztatów zapoznają się z osobami, które pracują w teatrze. W drugiej części spotkania zostaną przeprowadzone warsztaty dotyczące pracy uczestników nad tekstem oraz zapoznanie się z procesem tworzenia teatralnego spektaklu.

Warsztaty plastyczne i design - "Design w teatrze, czyli rzecz o projektowaniu teatralnych rekwizytów, kostiumów i scenografii ". Podczas spotkania uczestnicy poznają profesjonalnych projektantów i wykonawców teatralnych rekwizytów, kostiumów i scenografii, którzy podzielą się własną wiedzą i doświadczeniem z wykonywanej na co dzień pracy.
W drugiej części spotkania wspólnie wykonamy scenografię i pacynki do spektaklu kukiełkowego, realizowanego podczas niniejszego projektu.

godz. 12.00
Koncert. Justyna Pustkówka oraz studenci wydziału wokalno-jazzowego szczecińskiej Akademii Sztuki.

godz. 13.00-14.00
Spektakl kukiełkowy w oparciu o najsłynniejsze baśnie braci Grimm. Dzieci wraz z opiekunami wspólnie odegrają role w interaktywnym spektaklu, nawiązującym do najsłynniejszych bajek takich jak: "Czerwony Kapturek", "O rybaku i złotej rybce", czy "Jaś i Małgosia". Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.

godz.19.00
Różankowa Potańcówka
Potańcówka w Ogrodzie Różanym tym razem przeniesie nas w lata 20 i 30.
W programie koncert zespołu Swing Lovers (W repertuarze koncertu zostaną zaprezentowane utwory swingowe, samba i tango... Nie zabraknie takich przebojów jak: "Besame Mucho", "Tea for two, Sway", "Tequila", "Brasil Brasil", "Gang Olsena" jak również polskich piosenek "Ja się boję sama spać", "Zakochani są wśród nas", czy "Piosenka jest dobra na wszystko") oraz zabawa taneczna prowadzona przez duet DJ-ów Mabel Lane Fox i Lord Granthom w stylowych strojach z epoki. Pod tymi pseudonimami kryją się znani, szczecińscy Dj-e, Tomasz Tomaszewski i Kasia Brzozowska. Będzie można usłyszeć wielkie, filmowe szlagiery takie jak: „Lata 20, lata 30”, „Umówiłem się z nią na 9” czy "Put it on the Ritz” jak i przeboje taneczne, z dawnych lat.
Część piosenek będzie puszczana z winylowych płyt, żeby jeszcze bardziej oddać klimat tamtych czasów.
Nie zabraknie konkursów z nagrodami i niespodzianek!
Najlepiej przebrani goście będą mogli zrobić sobie zdjęcie polaroidem i zabrać ze sobą na pamiątkę. W przerwach tanecznych będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej i zakupić kawę, herbatę lub pyszne ciasto.

31 LIPCA, niedziela

godz. 12.00
Koncert wokalny z towarzyszeniem fortepianu zespołu Violin z Kamienia Pomorskiego. Skład zespołu: Małgorzata Oliwiecka-Stankiewicz, Michał Wojciechowski, Mariusz Stankiewicz. W repertuarze koncertu utwory takich kompozytorów jak:D.Foster, B. Graham, D. German, W.A. Mozart, J.S. Bach, G. Gershwin, L. Cohen oraz utwory o tematyce miłosnej tj. „Memory”, “Usta milczą”, “What a wondderful Word”, “The Prayer”.

Wydarzenia odbywają się w ramach Różanego Ogrodu Sztuki.
 

Autor:  Szczecińska Agencja Artystyczna 
26.07.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie