przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Koszyczek dla seniora na Prawobrzeżu

Pracownicy Rejonowego Ośrodka Pomocy Rodzinie Prawobrzeże wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 74 przygotowali wielkanocne kosze oraz świąteczne kartki dla samotnych osób starszych korzystających z pomocy Ośrodka. Prezentami obdarowano 40 seniorów.

Okres świąteczny jest zawsze trudnym czasem dla osób starszych, samotnych, które nie mają kontaktów z rodziną. Wiele takich osób korzysta z różnych form wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – zarówno w formie usług opiekuńczych, jak i pomocy finansowej. Tylko na Prawobrzeżu z usług opiekuńczych korzysta obecnie ponad 300 osób.

Rozszerzeniem oferty wsparcia było zrealizowanie projektu socjalnego, którego celem było nie tylko przygotowanie świątecznych prezentów i kartek dla osób samotnych, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi młodzieży na potrzeby osób starszych i podarowanie seniorom namiastki bliskości drugiego człowieka zwłaszcza w okresie świąt, który może być dla nich szczególnie trudny. Projekt łączy różne grupy społeczne i promuje empatię oraz wzajemną pomoc.

Uczniowie wraz z pracownikami Ośrodka odwiedzali seniorów i wręczali przygotowane wcześniej prezenty. Dla wszystkich były to bardzo emocjonalne spotkania. Była to okazja do międzypokoleniowej integracji, bliższego poznania i przede wszystkim zmniejszenia poczucia izolacji społecznej osób starszych.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie realizuje wiele tego typu projektów kierowanych do różnych grup mieszkańców – np. w formie spotkań integracyjnych dla rodzin z dziećmi, wyjazdów terapeutycznych czy wyjść do instytucji kultury dla osób starszych.

Autor:  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie 
26.03.2024