przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

5 miejsc_5 zmysłów – czyli zmyślna gra miejska dla dzieci

 

5. edycję tegorocznego festiwalu Kids Love Design poprzedzi gra miejska, której celem będzie odkrywanie zmysłów. Interaktywna zabawa odbędzie się w czwartek 5 maja. Na jej uczestników czekają specjalnie zaaranżowane punkty w przestrzeni Szczecina.

Kids Love Design to pierwszy festiwal designu w Szczecinie i jednocześnie pierwszy tego rodzaju festiwal dla dzieci w Polsce. Tegoroczna edycja inspiruje do ponownego obudzenia i zintegrowania 5 zmysłów człowieka. Dzieci będą mogły tego doświadczyć poprzez uczestnictwo we wspólnej zabawie i nauce. Festiwal oficjalnie wystartuje 6 maja i trwać będzie trzy tygodnie.
– W tym roku zapraszamy zarówno młodszych jak i starszych do refleksji nad rolą i miejscem zmysłów w naszym życiu, a także w sztuce i projektowaniu. Stało się tak, że współczesna kultura uprzywilejowała społecznie wzrok i słuch. Z kolei dotyk, smak i zapach „zepchnęła” w przestrzeń prywatną codziennego doświadczania. Zmysły zostały w rezultacie od siebie oddzielone, a możliwe doświadczanie świata „spłaszczone” – wyjaśnia ideę 5. edycji festiwalu KLD Beata Kuracińska, pomysłodawczyni oraz prezes Fundacji ARTmosphere, będącej organizatorem festiwalu.

Poprzedzająca festiwal gra miejska prowadzić będzie przez 5 punktów dedykowanych różnym zmysłom. W każdym z nich na uczestników czekać będą artyści-performerzy, którzy wcielą się w role naukowców i pomogą dzieciom wczuć się w każdy ze zmysłów. Ich znakiem rozpoznawczym będą białe kitle. W poruszaniu się po mieście pomoże specjalna mapa z lokalizacjami, która posłuży także zdobywaniu pamiątkowych nalepek z każdego punktu. Ci uczestnicy, którzy zbiorą wszystkie z nich, otrzymają na finale zabawy na Jasnych Błoniach upominki.

– Zabawa adresowana jest do dzieci w wieku szkolnym. Z powodzeniem jednak odnajdą się w niej także przedszkolaki i gimnazjaliści – mówi Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej, głównego partnera wydarzenia. – To świetny pretekst, by połączyć przyjemne z pożytecznym – wspólnie spędzić czas wędrując po Szczecinie, a przy tym móc nauczyć się czegoś nowego

Szczegółowe informacje:
http://saa.pl/aktualnosc/5-miejsc5-zmyslow-czyli-zmyslna-gra-miejska-dla-dzieci  
https://www.facebook.com/events/857992444346168/
 

Autor:  Szczecińska Agencja Artystyczna 
29.04.2016

Lista załączników:

Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie