przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

II Ogólnopolski Konkurs „Energia a środowisko”

Zespół Szkół nr 2 im. Wł. Orkana w Szczecinie po raz drugi zorganizował II Ogólnopolski Konkurs "Energia a Środowisko".

Uczniowie szkół podstawowych musieli pokonać dwa etapy. W pierwszym należało wysłać prace konkursowe w dwóch kategoriach: komiks i animacja o tematyce „Energia a Środowisko”. Drugie zmaganie dotyczyło rozwiązania pytań testowych, związanych z tematyką energetyki odnawialnej, energetyki konwencjonalnej, zanieczyszczeń powietrza i metodami jego oczyszczania. Wszyscy świetnie się przygotowali. W kategorii komiks zwyciężyła Zuzanna Jóźwik (II miejsce - Laura Szymańska, III miejsce - Franek Wytrążek). W kategorii animacja laureatem I miejsca został Igor Bazylewicz (II miejsce - Zofia Tomczewska, III miejsce- Katarzyna Siwoń). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Wszyscy uczestnicy wyjechali z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi (tablety, głośniki, kamery internetowe, słuchawki, powerbanki, sprzęt rekreacyjny, torby i ECOgadżety). Było to możliwe dzięki głównemu sponsorowi konkursu Grupie Azoty Zakłady Chemiczne "Police" oraz partnerom konkursu: Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie (Partner Ekologiczny), Wydziałowi Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Wydziałowi Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w Szczecinie, firmom Kospel i Viessmann.

Konkurs został umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalonym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022.

Konkurs przeprowadziły Pani dr inż. Agnieszka Raducka i Pani mgr inż. Elżbieta Lesińska.
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
18.05.2021
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021