przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dzień Zawodowca i Ekofestyn

 

9 maja ruszyła rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych, w tym dniu Zespół Szkół nr 2 zorganizował spotkania z przedstawicielami firm różnych branży. Uczniowie Technikum Kształtowania Środowiska, Gimnazjum 24 i goście mogli wysłuchać licznych prelekcji, pokazów i zadać pytania przyszłym pracodawcom lub osobom, które znają ścieżkę dalszej kariery w kierunkach oferowanych przez Zespół Szkół nr 2.

Goście mogli też wziąć udział w konkursach ekologicznych i odwiedzić stoiska poświęcone zawodom: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik ochrony środowiska z innowacją pożarniczą, technik turystyki wiejskiej, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik budownictwa wodnego, technik inżynierii środowiska i melioracji z innowacją wojskową. Prezentacje kierunków prowadzonych w Technikum Kształtowania Środowiska wspierali: VIESSMANN POLSKA, WILO POLSKA, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w Szczecinie, Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie, Gospodarstwo "Wypoczynek i Rekreacja w Trzynastu Dębach" w Kołbaskowie i firma branży klimatyzacyjnej EKOWENT.

Miło nam było gościć przedstawicieli Zakładów Chemicznych Police "Grupa Azoty", którzy przybliżyli zawód operatora urządzeń przemysłu chemicznego, który uruchamiamy w Szkole Branżowej I stopnia nr 8. Drugim zawodem tej szkoły jest monter budownictwa wodnego, którego istotę przybliżali panowie reprezentujący Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Pogoda postraszyła nas w godzinach wczesnego poranka, ale później pokazało się długo oczekiwane słoneczko. Jedną z większych atrakcji był pokaz strażaków, którzy ratowali poszkodowanych z wypadku samochodowego. Ponadto można było skosztować pysznej grochówki, kiełbaski z grilla lub słodkości.

Dziękujemy też sponsorom nagród:
- Urzędowi Miasta Szczecin,
- LM Wind Power Goleniów,
- MPO Szczecin,
- Ośrodkowi Szkoleniowo-Badawczemu w zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi, ZUT w Szczecinie,
- Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Zapraszamy do ZS 2 w Szczecinie Dąbiu!

Oferta kształcenia dostępna na stronie szkoły: http://zs2.szczecin.pl/rekrutacja/Rekrutacja-2017-w-ZS-2_162
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
17.05.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie