przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Aktywne Wakacje

 

Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat

19 sierpnia 2017

organizowane przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Szczecin
przy Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

 

Uwaga – nastąpiła zmiana miejsca wydarzenia

Miejsce:
Kluboksięgarnia FiKa,
Muzeum Narodowe w Szczecinie,
Wały Chrobrego 3, Szczecin

Miejsce: Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego
Pl. Kilińskiego 3, wejście A


Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Szczecin zaprasza na bezpłatne warsztaty edukacyjne.

Europejskie Podróże Małe i Duże

Warsztat poświęcony zagadnieniu europejskich podróży, tych odbytych, jak również wymarzonych. Dokąd warto pojechać? Co dobrego spotka dzieciaki na południu Europy? Co jedzą na śniadanie nasi rówieśnicy z Francji? Gdzie przyjemnie podróżować rowerem?

Podczas warsztatów założymy własne dzienniki podróży, porozmawiamy o miejscach, w których jeszcze nas nie było i wymienimy się doświadczeniami na temat mijających wakacji. Warsztaty trwają 2,5 godziny, zapewniamy wodę i mały poczęstunek. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Dla kogo: dzieci w wieku 6-12 lat.

Rejestracja

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy się na nie wcześniej zapisać.

Formularz: https://goo.gl/forms/MUUOQCwtvyAwB8Vt2

Zgoda rodziców na udział dziecka w wydarzeniu: http://bit.ly/2wgVP7J


Rekrutacja trwa do 16 sierpnia (środa), godz. 12.00. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń – o zakwalifikowaniu się na warsztaty poinformujemy mailowo lub telefonicznie. Warsztaty są bezpłatne.

Informacje o warsztatach można znaleźć na stronie www.europedirect-szczecin.eu.

Kontakt: kbieniecka@wzp.pl / tel. 91 421 12 61

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Szczecin

Od początku 2013 r. mieszkańcy Szczecina oraz regionu Pomorza Zachodniego mają szansę korzystać z bezpłatnych usług europejskiej sieci Europe Direct będącej swoistym łącznikiem obywateli z instytucjami europejskimi. Wszystko za sprawą Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Szczecin prowadzonego przez Sekretariat do spraw Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Do zadań Punktu należy integracja Polski z Unią Europejską. Tę misję spełniamy poprzez realizację następujących działań:

- lekcje europejskie – są to skierowane do uczniów wszystkich szczebli edukacji aktywizujące zajęcia warsztatowe mają na celu przybliżenie młodym obywatelom istoty Unii Europejskiej oraz roli Polski we Wspólnocie;

- konsultacje i doradztwo – odpowiadamy na zapytania zadane osobiście, mailowo oraz telefonicznie, staramy się pomóc rozwiązać problemy i wątpliwości w zakresie prawodawstwa europejskiego, funduszy europejskich, możliwości uzyskania pracy, odbycia studiów, stypendium czy wolontariatu w państwach członkowskich i w każdym innym zakresie związanym z Unią Europejską;

- wydarzenia – organizujemy i bierzemy udział w wydarzeniach, spotkaniach i konferencjach promujących Unię Europejską i poszczególne jej elementy: gospodarkę, kulturę, środowisko, szkolnictwo, prawodawstwo; w swoim dorobku mamy już zorganizowanie Tygodnia Europejskiego czy uczestnictwo w debacie „Dotacja jest kobietą” oraz w „Dziecięcym Festiwalu Nauki”;

- biblioteczka europejska – bezpłatnie udostępniamy publikacje o tematyce europejskiej;

- biuletyn europejski – wydajemy w formie elektronicznej biuletyn europejski, który ma na celu przybliżenie działań europejskich w regionie i w całości Unii.
 

Autor:  Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego 
08.08.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie