przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Zespół Szkół nr 2 zaprasza uczniów klas ósmych do zapoznania się z ofertą edukacyjną

Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Orkana serdecznie zaprasza uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz ich rodziców do zapoznania się z tegoroczną ofertą edukacyjną.

Proponujemy pięć zawodów w Technikum Kształtowania Środowiska:

  • Technik ochrony środowiska
  • Technik technologii chemicznej
  • Technik turystyki na obszarach wiejskich
  • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
  • Technik chłodnictwa i klimatyzacji

oraz dwa zawody w Szkole Branżowej I stopnia:

  • Kucharz
  • Operator urządzeń przemysłu chemicznego

W obecnej sytuacji epidemiologicznej trudno prowadzić promocję szkoły i organizować dni otwarte, tak aby umożliwić Państwu poznanie naszej szkoły. Jednak korzystając z tej drogi komunikacji, chcielibyśmy przybliżyć Państwu kilka informacji o nas.

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie to szkoła techniczna, w której teoria idzie w parze z zajęciami praktycznymi. Działamy pod patronatem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i współpracujemy z firmami branżowymi, które wspierają nas w przekazywaniu wiodących na rynku technik pracy i rozwiązań konstrukcyjnych. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police”, KK Wind Solutions czy Kospel to niektóre z nich, które oprócz profesjonalnych szkoleń i praktyk oferują uczniom wsparcie dla osób początkujących na rynku pracy oraz system stypendialny dla najlepszych uczniów. Dla wszystkich zainteresowanych oferujemy też możliwość uczestniczenia w innowacji wojskowej, którą realizujemy we współpracy z 102 batalionem Ochrony w Bielkowie.

Staramy się też utrzymywać na wysokim poziomie jakość praktyk zawodowych. W poprzednich latach realizowaliśmy je częściowo w Irlandii i w Niemczech w ramach programu Erasmus+ i PO WER. W tym roku czekamy na rozpatrzenie naszego wniosku na czterotygodniowe staże zagraniczne w Hiszpanii i na Sycylii dla zawodów: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik chłodnictwa i klimatyzacji oraz technik turystyki na obszarach wiejskich. Udział w projektach unijnych (RPO 8.6) pozwolił nam też pozyskać fundusze na rozwój pracowni chemicznych oraz warsztatów montażu i eksploatacji urządzeń energetyki odnawialnej oraz chłodnictwa i klimatyzacji.

Można nam zarzucić, że jesteśmy małą szkołą, ale za to położoną w pięknym otoczeniu zieleni, bezpieczną i otwartą, a od września zacznie działać bezpośrednio przy szkole internat dla uczniów spoza Szczecina.
Oferowane możliwości rozwoju i wsparcie profesjonalnej kadry nauczycielskiej owocują wieloma wyróżnieniami i nagrodami. Wspomnieć należy o ostatnim wyróżnieniu, w którym ZS 2 zajął II miejsce plebiscycie Szkoła Roku wśród szczecińskich szkół średnich (portal Wasza Edukacja). Nasi uczniowie mogą się pochwalić sukcesami, głównie na kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, np.: I miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej (2019), I m. w IX Krajowym Konkursie Energetycznym (2017), I m. w I Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Postaw na Słońce” (2015).

Zapraszamy do naszej zakładki rekrutacyjnej: http://zs2.szczecin.pl/rekrutacja/

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
04.05.2020
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją