przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Magda Gessler na lekcji online w Centrum Mistrzostwa Sportowego!

15 maja br. miała się odbyć lekcja wychowawcza klasy 7a Sportowej Szkoły Podstawowej w Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. O godzinie 12.30 zasiedliśmy przed laptopami i telefonami komórkowymi.

Połączyliśmy się z naszą wychowawczynią Panią Katarzyną Zduńską, a następnie do zajęć dołączyła dyrekcja szkoły: Pani dyrektor Izabela Kaczór - Olech i Pani wicedyrektor Izabela Kępczyńska – Sitka. Rozmawialiśmy o tym, co robimy podczas kwarantanny i czy się zdrowo odżywiamy. Opowiadając o nawykach żywieniowych i diecie podczas pandemii, Pani wicedyrektor poprosiła nas o założenie hodowli zielonej pietruszki.

Po około piętnastominutowym wstępie ze strony władz naszej szkoły dołączył do nas gość specjalny- Pani Magda Gessler! Nasze zaskoczenie było ogromne! Nagle wszyscy podnieśli się na krzesłach i podsunęli głowy do monitorów, ponieważ nie dowierzali własnym oczom. Kiedy podekscytowana atmosfera się uspokoiła, nasz gość specjalny przywitał się z nami i poprosił o zadawanie pytań dotyczących potraw z różnych zakątków świata, podróży czy prawidłowego żywienia. Na początku byliśmy nieśmiali i zestresowani, lecz kiedy pierwsza osoba zadała pytanie, poszedł za tym cały ciąg.

Magda Gessler siedzi za stołem przy komputerze. U góry cytat z ucznia 'to był najlepszy dzień w moim życiu'

Pani Magda rzetelnie zaspokoiła naszą ciekawość. Rozmawialiśmy o diecie sportowców. Restauratorka poleciła nam omlet z białek ze szparagami, wszelkiego rodzaju sałaty, mnóstwo białka z mięsa, ale nie z kurczaka, a dla jaroszy fasolę, groch i cieciorkę. Prosiła, abyśmy jedli jak najmniej chleba, zwłaszcza wieczorem. Kolacje powinny być lekkie, ale pożywne. Ważne w diecie sportowców są ryby, a także warzywa i owoce. Mamy unikać kanapek i dań typu fast food, a także grillowanych tłustych mięs.

Dla poprawienia humoru i odzyskania kolorów na twarzy Pani Magda podała nam przepis na domowe lody. Zdradziła, jak przyrządzić pożywne śniadanie przed treningiem oraz przekazała kilka sposobów na przygotowanie zdrowych posiłków, kiedy ruch jest ograniczony. Zechciała nam także opowiedzieć, co najdziwniejszego czy najobrzydliwszego jadła w swoim życiu. Wspomniała, również, jakie są jej ulubione potrawy. Po ponad godzinnej konwersacji nadeszła chwila pożegnania. Wszyscy serdecznie podziękowaliśmy za poświęcony czas oraz za przekazanie nam wartościowych informacji.

Uważam, że ta lekcja była bardzo ciekawa i zachęcająca do samorozwoju. Zawsze spotkania z osobą, w której dostrzegamy doświadczenie, którą uznajemy za autorytet, mogą wnieść dużo pozytywów i użyteczności do naszego życia. Jestem bardzo zadowolona, że miałam szansę posłuchać o kulinariach i zapytać o gotowanie kogoś, kto faktycznie się tym pasjonuje i jest tak dobry w swoim fachu. Taka lekcja  z kimś z pierwszych stron gazet to niesamowite przeżycie i wspomnienia na wiele lat.

relacje Zofii Gajewskiej i Justyny Sztuk, uczennic klasy pływackiej 7a
zdjęcie współorganizator spotkania ECRK 

Autor:  Centrum Mistrzostwa Sportowego 
19.05.2020
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją