Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Pożegnaliśmy szkołę partnerską z Niemiec

W sobotę 15.10.2016r. odprowadziliśmy naszych gości z Niemiec na dworzec. Popłynęły łzy, kiedy się rozstawaliśmy. Był to niezapomniany tydzień, tydzień pełen wrażeń.

A wszystko zaczęło się rok temu, kiedy nawiązaliśmy kontakt z Gesamtschule w Schenklengsfeld /Hessen/. Zainteresowanych spotkaniem polsko – niemieckim okazało się wielu uczniów. Zabraliśmy się zatem do przygotowywania projektu. I tak zrodził się temat naszej wymiany „Poznajmy się”. Na zaproszenie uczniów naszego gimnazjum grupa niemiecka wraz z opiekunami przyjechała do Szczecina. Gościliśmy partnerów w swoich domach, aby pokazać im, jak wygląda codzienny rytm życia w polskiej rodzinie. Celem nadrzędnym jednak była komunikacja w języku obcym, niemieckim lub angielskim. Młodzież mogła spróbować swoich sił i zmierzyć się z nowym kulturowo wyzwaniem. Na wysokości zadania stanęli także rodzice, którzy wspaniale nas wspierali podczas całego przedsięwzięcia. Program wymiany polsko – niemieckiej był urozmaicony począwszy od zajęć szkolnych w języku ankielskim i niemieckim, gier integracyjnych z wolontariuszami z zagranicy /Polites/ poprzez zwiedzanie Szczecina z kartami prac, skończywszy wycieczką nad morze /Międzyzdroje, Świnoujście/ i przygotowniem wspólnej wystawy w szkole.

Projekt udało nam się zrealizować dzięki wsparciu ze strony Dyrekcji Gimnazjum 34, finansowemu wsparciu Euroregionu Pomerania PNWM oraz zespołowi nauczycieli języka niemieckiego i angielskiego.
 

Autor:  Gimnazjum Nr 34 
21.10.2016


  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •