Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Nowy rok szkolny w Muzeum POLIN

Program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN


Nowy rok szkolny w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie obfituje w nowości dla uczniów i nauczycieli – warsztaty historyczne, kulturowe i antydyskryminacyjne, spotkania ze świadkami historii, oprowadzanie po wystawie stałej, kursy doskonalące, konferencje i spektakle. Powstał tu także nowy program edukacyjny dla przedszkolaków.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN od lat prowadzi specjalny program edukacyjny skierowany do uczniów wszystkich poziomów szkół i ich nauczycieli. W tym roku nowością jest również specjalna oferta dla przedszkoli, która została mocno przebudowana.

Wszystkie zajęcia są prowadzone przy pomocy najnowszych metod i środków dydaktycznych oraz pomagają w realizacji programu dydaktycznego i wychowawczego, który obowiązuje we wszystkich polskich szkołach i przedszkolach.

Warsztaty i oprowadzanie po wystawie dla szkół

Dzięki wsparciu udzielonemu w funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię do końca kwietnia 2017 roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą brać udział w warsztatach historycznych, kulturowych i antydyskryminacyjnych realizowanych w ramach programu „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe”.

Równolegle w Muzeum POLIN dostępne są nowe, płatne warsztaty o kulturze i tradycji Żydów polskich dla wszystkich grup wiekowych.
>warsztaty dla klas 1-3 szkół podstawowych
>warsztaty dla klas 4-6 szkół podstawowych
>warsztaty dla gimnazjów
>warsztaty dla szkół ponadgimnazjalnych

Uczniowie wraz z nauczycielami mogą również zostać oprowadzeni po wystawie stałej lub jej fragmentach na jednym z pięciu specjalnie opracowanych, interaktywnych spacerach edukacyjnych. Dzięki udziałowi w programie „Muzeum za złotówkę” dzieci powyżej 7 roku życia oraz ucząca się młodzież do 26 roku życia mogą obejrzeć wystawę, kupując bilet w cenie 1 złoty.

>oprowadzanie po wystawie stałej

Konferencja dla nauczycieli
Specjalnie dla nauczycieli 15 września w godzinach 16:00-18:45 Muzeum POLIN organizuje otwierającą nowy rok szkolny konferencję dla dyrektorów szkół, nauczycieli, oraz doradców metodycznych. Będzie ona składać się z dwóch części. Pierwsza z nich to spotkanie w Audytorium poświęcone programom skierowanym do szkół i nauczycieli realizowanym przez muzeum w roku szkolnym 2016/2017. Druga część to warsztaty, które przybliżą metody oraz narzędzia przydatne w pracy z młodzieżą oraz wykład dr. Krzysztofa Persaka „Polacy wobec Zagłady Żydów w świetle najnowszych badań naukowych”.
Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja internetowa.
>więcej informacji

Spektakl dla uczniów „Stan wyjątkowy”

Czy bieda jest stanem wyjątkowym? Kto i w jakim sensie miewa interes w tym, że w naszym świecie, w naszym kraju i w naszym mieście bywa nierówno? Czym są akcje charytatywne i dlaczego czasem czujemy się lepiej, gdy bierzemy w nich udział?
23-25 września o godz. 19:00
Wstęp wolny, obowiązuje internetowa rezerwacja miejsc.
>więcej informacji

Program dla przedszkoli
W Muzeum POLIN na najmłodszych czeka kolorowe, bogato wyposażone i nowoczesne miejsce edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” oraz doświadczeni edukatorzy lubiący pracę z dziećmi, którzy na zajęciach wprowadzają dzieci we wspaniały świat żydowskiej kultury, tradycji oraz historii. Uczą empatii, odpowiedzialności, umiejętności współpracy i tolerancji. Zajęcia zgodne są z podstawą programową dla przedszkoli, łączą naukę z kreatywną zabawą. Część warsztatów realizowana jest także na naszej wystawie stałej.
>więcej informacji
 

Autor:  Muzeum Historii Żydów Polskich Polin 
06.09.2016

  • warsztaty dla gimnazjow fot. alicja szulc
     warsztaty dla gimnazjow fot. alicja szulc
  • warsztaty dla szkol podstawowych 1-3 i przedszkoli fot. magda starowieyska
     warsztaty dla szkol podstawowych 1-3 i przedszkoli fot. magda starowieyska
  • warsztaty dla szkol podstawowych 4-6 fot. magda starowieyska
     warsztaty dla szkol podstawowych 4-6 fot. magda starowieyska