przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Godzina dla Szczecina- 20-22.10.2017

 

Zapraszamy do udziału w akcji Godzina dla Szczecina- 20-22.10.2017. Istotą akcji jest realizacja inicjatyw społecznych, które służą miastu i jego mieszkańcom, niekiedy są reakcją na to, czego w mieście brakuje, a co jest ważne społecznie. W akcji może wziąć udział każdy – dzieci, młodzież czy dorośli, osoby indywidualne i grupy uczniów, organizacje, instytucje, firmy. Jak to zrobić?

  • Wymyślić fajną, ciekawą i pożyteczną akcję i zrealizować ją w weekend 20-22 października. Może to być w piątek, sobotę lub w niedzielę.
  • Działanie można zrealizować w pojedynkę albo zaprosić znajomych, przyjaciół, kolegów z pracy.
  • Akcję należy udokumentować zdjęciem z weekendowym wydaniem Kuriera Szczecińskiego z 20 października.
  • Opis akcji wraz ze zdjęciem należy wysłać pod adres biuro@polites.org.pl.


Wśród działań realizowanych w ramach „Godziny dla Szczecina” poprzez głosowanie internautów wybrany zostanie zwycięzca, który otrzyma nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie POLITES. Dodatkowymi nagrodami od szczecińskich firm i instytucji kultury chcemy wyróżnić osoby i grupy, które zrealizują ciekawe działania i zbiorą dużą liczbę głosów.W poprzednich latach uczestnicy m.in.: rozdawali przechodniom pierniczki i komplementy, sprzątali groby, zbierali karmę i robili domki dla bezdomnych zwierząt, rozdawali odblaski w ciemnych zaułkach, zagrali spektakl teatralny, śpiewali na ulicy i wiele więcej.


Zapraszamy do dołączania do wydarzenia i do udostępniania: https://www.facebook.com/events/118595505562465/

Informacje i regulamin: http://www.polites.org.pl/20-pazdziernika-godzina-dla-szczecina-wybije-po-raz-szosty/


Zachęcamy do zarażania młodzieży miłością do miasta, do pokazania, że ma się wpływ na swoją okolicę i że można dać trochę swojego czasu by tworzyć miasto. :)
Akcję Godzina dla Szczecina wspierają: 24Kurier.pl wSzczecinie, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie Las Sztuki, Przepraszam Tworzę się., Ośrodek Teatralny Kana, Teatr Współczesny w Szczecinie, Teatr Mały, Teatr Polski w Szczecinie Opera na Zamku, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Columbus Coffee, Bajgle Króla Jana Escape Room Szczecin, LABIRYNT Laser Tag Szczecin, Pogoń Szczecin.
 

Autor:  Stowarzyszenie POLITES  
12.10.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie