przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Konkurs na film w języku niemieckim „Deutsch für Kinofreaks”

 


I międzyszkolny konkurs na film w języku niemieckim
„Deutsch für Kinofreaks”


Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie organizuje I edycję konkursu na krótki film w języku niemieckim „Deutsch für Kinofreaks”.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych klasy 7-8, ostatnich klas gimnazjum oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Szczecina i okolic.

Temat tegorocznej edycji brzmi: „Meine Schule”. Uczestnicy konkursu przygotowują krótki filmik . (max. 5 minut).

W konkursie można brać udział indywidualnie lub w zespołach złożonych z maksymalnie 3 uczniów.

Uczestnicy muszą posiadać opiekuna w osobie nauczyciela języka niemieckiego, który będzie czuwał nad realizacją zadania konkursowego oraz zadba o wszelkie formalności związane z konkursem.

Konkurs rozpoczyna się 22 października 2018 i trwa do 31 marca 2019. Jest to ostateczny termin nadsyłania linków do filmów konkursowych umieszczonych w serwisie YouTube.

Formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniem o zgodzie na wykorzystanie wizerunku należy przesłać do dnia 30.01.2019 na adres mailowy: deutschfuerkinofreaks@gmail.com. Na ten sam adres mailowy należy przesłać potem linki do filmów przygotowanych przez uczniów i opublikowanych w serwisie YouTube.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 30 kwietnia 2019 na stronie internetowej Zespołu Szkół Nr 6.

Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni drogą elektroniczną oraz zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród w Zespole Szkół Nr 6 połączoną z pokazem nagrodzonych filmów oraz wręczeniem nagród i dyplomów.

Informacje na temat konkursu wraz z kartą zgłoszenia i regulaminem znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce: Język niemiecki w gastronomiku.

Dodatkowe informacje można uzyskać u p. Małgorzaty Gonciarz i p. Magdaleny Lesień pod adresem mailowym: deutschfuerkinofreaks@gmail.com
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 6 
14.11.2018