przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wzruszające pożegnanie absolwentów liceum w Szkole Mistrzów Sportu

24 kwietnia bieżącego roku w Centrum Mistrzostwa Sportowego odbyło się nietypowe, ze względu na panującą pandemię, pożegnanie uczniów kończących dydaktyczną i sportową edukację w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie.

O godzinie 10.00 wszyscy, którzy w innych okolicznościach spotkaliby się w sali gimnastycznej szkoły, czyli: uczniowie, wychowawcy, trenerzy, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły- połączyli się ze sobą za pośrednictwem internetowego łącza, by wspólnie przeżyć moment pożegnania klas trzecich liceum.

Prowadzący uroczystość- Alicja i Jan- podziękowali dyrekcji i gronu pedagogicznemu za wspólnie spędzone lata, za wsparcie, poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość harmonijnego łączenia nauki ze sportem. Przekazali także wyrazy wdzięczności wychowawczyniom i trenerom za ich motywującą postawę, życzliwość i nieustanną gotowość do budowania pozytywnych relacji. Mimo niemożności bezpośredniego kontaktu udało się zrealizować również inne punkty imprezy.

Nie zabrakło oczywiście słów pożegnania wypowiedzianych przez przedstawicielkę klas drugich liceum, wzruszającego przemówienia Pani dyrektor Izabeli Kaczór- Olech, podziękowań dla szczególnie zaangażowanych w życie szkoły i klasy rodziców. Głos zabrali również przedstawiciele klubów sportowych współpracujących ze szkołą- Pogoń Szczecin, BKS Skorpion, MKP Szczecin i Olimpia Szczecin.

Tradycją Szkoły Mistrzów Sportu jest honorowanie najwybitniejszych zawodników wpisem do Złotej Księgi Sportowców, wyczytane zostały nazwiska pięściarzy, pływaków oraz piłkarek i piłkarzy, którzy dostąpili tego zaszczytu.
Bardzo miłym akcentem było także wyczytanie nazwisk uczniów kończących szkołę z wyróżnieniem oraz z wpisem do Złotej Księgi Absolwentów. Tytuł Primus Inter Pares otrzymał Filip Szpakowicz, który oprócz sukcesów w pięściarstwie ma na swoim koncie sukces dydaktyczny, ukończenie szkoły ze średnią ocen 5,05! Jego postawa jest dowodem na to, że można z powodzeniem łączyć naukę z zawodowym sportem, a Centrum Mistrzostwa Sportowego to idealne dla takiego połączenia miejsce!

Zwieńczeniem uroczystości było obejrzenie sentymentalnej prezentacji ukazującej trzy lata, jakie spędzili uczniowie w Szkole Mistrzów Sportu. Powspominano studniówkę, klasowe wyjścia, sportowe sukcesy.
Uroczystość zakończyła się przekazaniem absolwentom życzeń powodzenia, wytrwałości i sukcesów na maturze i na nowej drodze życia. Mimo trudności byliśmy razem, odświętnie ubrani, wzruszeni, pomni wyjątkowości ostatniego spotkania. 

Autor:  Centrum Mistrzostwa Sportowego 
25.04.2020
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją