przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Czat 2023 - ochrona danych osobowych

W tym roku już po raz 17. – 28 stycznia będziemy obchodzili w Polsce - Dzień Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji odbył się Cz@t na temat ochrony danych osobowych.

Celem czatu jest uwrażliwienie ludzi, szczególnie społeczności szkolnej na potrzebę ochrony prywatności i danych osobowych w dobie tak dynamicznego rozwoju nowych technologii.

ZAPIS Z CZATU


Dziękujemy wszystkim za udział w czacie, za wiele ciekawych pytań oraz za rzeczowe odpowiedzi Specjalistów.

________

Przypominamy również, że od października 2022 r. trwa realizacja Programu Twoje dane – Twoja sprawa, w ramach którego odbywają się również szkolenia dla nauczycieli, a szkoły mogą się zgłosić do programu i przystąpić do realizacji swoich własnych inicjatyw.

Dysponujemy również scenariuszami lekcji, które możemy udostępnić zainteresowanym placówkom oświatowym.

Ponadto zapraszamy nauczycieli, dyrektorów oraz inspektorów ochrony danych do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Przyszłość ochrony danych osobowych w świetle rozwoju technologii”, która odbędzie się 31 stycznia 2023 r. Podczas konferencji zostaną wręczone Nagrody im. Michała Serzyckiego, przyznawane za szczególne działania na rzecz krzewienia wartości ochrony danych osobowych. Program wydarzenia, szczegółowe informacje oraz link do transmisji online będzie dostępny w najbliższym czasie na stronie internetowej Urzędu pod adresem: www.uodo.gov.pl

Autor:  Redakcja Portalu Edukacyjnego 
17.01.2023