przejdź do głównej treści strony

Finał WOŚP w Szkole Podstawowej Nr 8

W piątek, 10 stycznia sala gimnastyczna SP 8 na Gumieńcach zamieniła się w salę koncertową. Była widownia, byli artyści , konferansjer i był szczytny cel, dla którego to wszystko zostało przygotowane. Bawiąc się, zbieraliśmy fundusze w ramach kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Najpierw widzowie mogli wysłuchać i obejrzeć występy zgłoszonych gości; uczniów i artystów z zewnątrz. Kulminacyjnymi punktami były licytacje prz eróżnych fantów i zliczanie pieniędzy zebranych w klasach. Podczas licytacji i dzieci i rodzice walczyli o wyroby cukiernicze, przybory szkolne, zabawki i gadżety podarowane przez nauczycieli. Najzacieklej trwała walka o możliwość zjedzenia pizzy z dyrektorem w jego gabinecie. Przyjemność ta została najwyżej wylicytowana przez Natalię z kl. 1 b za niebagatelną kwotę 200 zł. Walka toczyła się również o szale Pani Wicedyrektor. Ku zaskoczeniu wszystkich do boju ruszyli chłopcy i od poniedziałku przez cały tydzień będą w nich paradować po szkolnych korytarzach dwaj uczniowie z kl. 6 a.

Cała akcja rozpoczęła się już kilka dni wcześniej od zbiórek do puszek klasowych.

Podsumowując, zebraliśmy łącznie 4775,04 zł. Całą kwota została w niedzielę przekazana do miejskiego sztabu WOŚP.

Dziękujemy rodzicom za hojność, uczniom za obecność i żywiołowość, występującym artystom za odwagę no i organizatorom, Samorządowi Uczniowskiemu na czele z P. Lucyną Czugałą za zaangażowanie. Cieszymy się, że jako społeczność szkolna będziemy mieli znaczący wkład w pomoc potrzebującym. Pomaganie innym, a zwłaszcza chorym i bezbronnym dzieciom dostarcza bardzo dużo przyjemnych odczuć i ubogaca nas wewnętrznie, uczy empatii i wrażliwości.

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 8 
13.01.2020
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją