przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci w Szczecinie

9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dniach 24 września-2 października w 20 miastach i 29 kinach.

Gospodarzem wydarzenia w Szczecinie już po raz ósmy jest Klub Delta – Filia Miejskiego Ośrodka Kultury. W programie szczecińskiej odsłony festiwalu znajdzie się dziewięć filmów, w tym kilka polskich, które będą walczyć o nagrodę publiczności.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty już po raz dziewiąty zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto dla młodych widzów i widzek oraz ich opiekunów i opiekunek. MFF Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do dzieci od 4. roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, która od początku – czyli od 2014 roku – przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

W ramach Konkursu głównego festiwalu, którego program tradycyjnie trafi do Klubu Delta zobaczymy najciekawsze międzynarodowe produkcje, które nie trafiły jeszcze do krajowej dystrybucji. Niezmiennie, publiczność festiwalowych miast w plebiscycie wskaże najlepszy film festiwalu Kino Dzieci.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny będzie 8 września.

Więcej bieżących informacji na www.kinodzieci.pl

9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci w Szczecinie
Autor:  Klub Delta - filia Miejskiego Ośrodka Kultury 
05.09.2022
Zaprojektuj przyszłość miasta - Szczeciński Budżet Obywatelski 2023