przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Legimi - cała biblioteka w zasięgu ręki!

 

Przed nami coraz dłuższe wieczory z ciepłą herbatą, kojącą muzyką i, oczywiście, ciekawą książką. Teraz miłośnicy czytania mogą oddać się bez reszty swej pasji nawet w słotne dni – Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie nie zostawi swych Czytelników bez lektury. Nie zawsze bowiem trzeba udać się do biblioteki.
Wszystkim zainteresowanym proponujemy – aplikację Legimi. Wystarczy smartfon, tablet lub czytnik, aby uzyskać bezpłatny dostęp do 15.000 książek. W każdej naszej filii bibliotecznej można otrzymać specjalny kod, a bibliotekarz z przyjemnością zaprezentuje, w jak prosty sposób można zalogować się do aplikacji, wybrać ulubione lektury, a potem już tylko czytać do woli!

Od sierpnia 2016 nasi Czytelnicy pobrali już blisko 4,5 tys. książek. Rekordzista zgromadził ich 268 i przeczytał ponad 8 tys. stron! Kto chciałby zmierzyć się z tym czytelniczym wyzwaniem, może wybierać w zbiorze prawdziwych bestsellerów i gorących nowości.

Oto lista książek najchętniej czytanych przez użytkowników Legimi:

1. "Dziewczyna z pociągu" Pauli Hawkins
2. "Immunitet" Remigiusza Mroza
3. "Lampiony" Katarzyny Bondy
4. "Pogromca lwów" Camilli Lackberg
5. "Złudzenie" Charlotte Link

Po te same tytuły sięgają najchętniej również ci, którzy preferują klasyczne, papierowe wydania, wypożyczane w filiach bibliotecznych. Nie jesteśmy jednak w stanie zapewnić tylu egzemplarzy, by wszyscy nasi Czytelnicy mogli bezzwłocznie do nich dotrzeć. Jeśli więc nie chcesz czekać w kolejce, aby przeczytać najświeższy bestseller – pobierz ten tytuł poprzez Legimi. To naprawdę bardzo proste i wygodne, a bibliotekarze w każdej filii pomogą w przypadku jakichkolwiek niejasności. Zapraszamy, tytułów wciąż przybywa!

Z usługi „Legimi dla bibliotek” korzystają największe biblioteki w Polsce, w Szczecinie Miejska Biblioteka Publiczna jest pierwszą udostępniającą swoim czytelnikom tę usługę.
„Cieszymy się, że do grona bibliotek, których czytelnicy korzystają z naszego katalogu, dołącza tak nowatorska placówka – powiedział nam Mikołaj Małaczyński, szef Legimi. - Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili”.

Aby uzyskać bezpłatny dostęp do serwisu, wystarczy:
1. Posiadać aktualną kartę biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Osoby, które nie są czytelnikami MBP, mogą zapisać się do jednej z 34 filii bibliotecznych.
2. Odebrać w dowolnej filii bibliotecznej kod dostępu. Pobrany przez czytelnika kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany (w przeciwnym wypadku kod wygasa).
3. Wejść na stronę www.legimi.com/mbp_szczecin i założyć bezpłatne konto.
4. Wpisać unikatowy kod otrzymany w bibliotece.
5. Pobrać bezpłatną aplikację Legimi.
6. Zalogować się do aplikacji i - czytać e-booki bez ograniczeń.
7. Kod jest aktywny przez miesiąc, licząc od daty zalogowania. Potem należy pobrać kod dostępu na kolejny miesiąc.

Warto nie zwlekać z odebraniem darmowego kodu, ponieważ Biblioteka dysponuje ograniczoną ich liczbą!
Więcej szczegółów na internetowej stronie Biblioteki – www.mbp.szczecin.pl/

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
10.11.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie