przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Ferie bajkowych przygód

Ferie bajkowych przygód z Michałem Malinowskiem z Muzeum MuBaBaO

Zapraszamy dzieci w wieku 3–12 lat wraz z rodzicami na niezwykłe warsztaty pełne bajkowych przygód z Michałem Malinowskim z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO. Będzie to niezapomniany czas wypełniony nieustającą zabawą oraz licznymi atrakcjami. Dzieci i rodzice uzyskają niepowtarzalną okazję aby uczestniczyć aktywnie w opowiadaniu bajek z różnych części świata, tworzyć konstrukcje z klocków MuBaBaO oraz wymyślać opowieści, które zaprezentują przy użyciu przestrzennych ilustracji, papierowych teatrzyków czy mechanicznych zabawek. Nie zabraknie również wspaniałej zabawy w Krainie Bajkostworów.

Zajęcia poprowadzi Michał Malinowski – opowiadacz, założyciel i dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO. Każda godzina warsztatów to osobna przygoda inspirowana bajkami oraz egzotycznymi podróżami prowadzącego. Dzieci przeniosą się między innymi do afrykańskiej wioski, gdzie przeżyją niezapomniane przygody. Jednocześnie przekonają się, że na własnym podwórku można odkryć wiele ciekawych legend i opowieści. Ferie będą zarówno okazją do wyrażenia siebie, jak i lekcją słuchania drugiego człowieka!

W ramach ferii odbędą się cztery spotkania warsztatowe:

18 lutego 2017 (sobota)
Grupa I, godz. 10.00–12.30 – warsztaty dla dzieci w wieku 3–5 lat wraz z rodzicami (obecność jednego rodzica lub opiekuna obowiązkowa)
Grupa II, godz. 14.00–17.30 – warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 (rodzice lub opiekunowie mogą uczestniczyć w zajęciach)

19 lutego 2017 (niedziela)
Grupa III, godz. 10.00–12.30 – warsztaty dla dzieci w wieku 3–5 lat wraz z rodzicami (obecność jednego rodzica lub opiekuna obowiązkowa)
Grupa IV, godz. 14.00–17.30 – warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 (rodzice lub opiekunowie mogą uczestniczyć w zajęciach)

Każde spotkanie będzie składało się z dwóch części, zawierających następujące elementy:

I CZĘŚĆ

Bajkowe Przedstawienie

Michał Malinowski wprowadzi dzieci do świata bajek, prezentując barwne i ciekawe opowieści z różnych części świata. Dzieci będą aktywnie uczestniczyć w opowiadaniu bajek, wydając odgłosy, imitując bajkowe postaci, angażując się całym ciałem. Na zakończenie usłyszą bajkę inspirującą do budowania z drewnianych klocków MuBaBaO.
Klocki MuBaBao

Klocki MuBaBaO składają się z prostych brył wykonanych z niemalowanego, bezpiecznego w użyciu drewna bukowego i dębowego. Dzięki specjalnej obróbce klocki mają ciekawą, wyczuwalną w dotyku fakturę. Zostały zaprojektowane tak, by wykorzystać w niektórych naturalne sęki i przebarwienia. Ta różnorodność barw drewna czyni je atrakcyjnymi wizualnie. Dzięki klockom dzieci stworzą nie tylko niezwykłe budowle, ale również opowieść, którą na koniec podzielą się z innymi uczestnikami warsztatów.

Bajkostwory

Po budowaniu i prezentacji budowli zaprosimy dzieci do zabawy z Bajkostworami. Bajkostwory to interaktywne pufy i poduchy, wykonane z wysokogatunkowej skóry ekologicznej, zawierające miękkie wypełnienia. Dzieci mogą się nimi bawić stwarzając najróżniejsze konstrukcje i opowieści.

II CZĘŚĆ

W drugiej części warsztatów dzieci, w zależności od wieku i grupy, będą tworzyć:
– grupa I i III, dzieci w wieku 3–5 lat – ilustracje przestrzenne z papieru „Pop-up”;
– grupa II (sobotnia), dzieci w wieku 6–12 lat – papierowe teatrzyki;
– grupa IV (niedzielna), dzieci w wieku 6–12 lat – zabawki mechaniczne.

Wstęp: 10 zł

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.

Zapisy i informacje
Dorota Obalek
d.obalek@muzeum.szczecin.pl
tel. (+48) 797 400 438

Zajęcia odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Ferie bajkowych przygód organizowane są przez Muzeum Narodowe w Szczecinie wraz z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści MuBaBaO.

Wybierz się w podróż do świata bajek i innych kultur!

Autor:  Muzeum Narodowe w Szczecinie  
13.02.2017
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie