przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin


Karnawał w szczecińskich szpitalach

Tegoroczny karnawał w szczecińskich szpitalach znów okazał się radosny i taneczny. Po raz kolejny choroba nie przeszkodziła najmłodszym pacjentom w celebrowaniu ważnych wydarzeń. 29.01.2020 r. nauczyciele Zespołu Szkół Szpitalnych zorganizowali dla nich bale karnawałowe.

W szpitalu ZDROJE zabawa przebiegała w klimacie „Lata 20., lata 30.”. Uczestnicy przebrali się w stroje z epoki, a przenieść się w tamte lata pomogła muzyka – była nawet wspólna nauka charlestona!

W SPSK PUM nr 1 już po raz dwudziesty piąty odbył się Bal Charytatywny, poprowadzony przez Agencję Artystyczną Pana Krzysztofa Gajewskiego. Podczas dwóch godzin wspaniałej zabawy nie zabrakło występów, konkursów i oczywiście szalonych tańców, a na zakończenie - z okazji 25 lat współpracy artystów z naszą szkołą - był ogromny tort .

W szpitalach przy ul. Arkońskiej i w SPSK nr 2 PUM w ramach spotkań karnawałowych dzieci m. in. dowiedziały się gdzie odbywają się i jak wyglądają najsłynniejsze karnawały na świecie, w Europie oraz w Polsce, uczestniczyły w konkursach i zabawach tanecznych. Była to też okazja do wspólnej zabawy w kodowanie. Uczestnicy kodowali na macie i na papierze. Wszyscy otrzymali pluszowe niespodzianki.

Autor:  Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie 
14.02.2020
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją
Rekrutacja na Akademii Morskiej