przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Warsztaty dla uczniów SP 56

15 maja br. gościliśmy w naszym Centrum uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 56 w Szczecinie. W ramach orientacji zawodowej zaprezentowano ofertę edukacyjną naszej szkoły, szerzej pokazując zawód ogrodnika i architekta krajobrazu.

Dzieci z SP 56 wzięły udział w warsztatach architektoniczno – ogrodniczych, w których miały możliwość zapoznania się w praktyce na czym polega praca w obu zawodach. Zajęcia zostały poprowadzone w dwóch blokach tematycznych: architektura krajobrazu z Panią Joanną Sylwestrzak oraz ogrodnictwo z Panią Joanną Woźniak. Każdy uczestnik warsztatów mógł skomponować swój zestaw ziołowy i posadzić go do doniczki, którą zabrał do domu, by dalej móc pielęgnować swoje rośliny. Ponadto uczniowie wzięli udział w dyskusji nt. trudnej sytuacji pszczół oraz sposobów pomocy. Dzieci malowały w formie znaczka pocztowego swoją wizję starego sadu owocowego – miejsca, które może być jedną ze stołówek dla zapylaczy. W ramach integracji i dobrej zabawy mogły wykazać się sprawnością i kreatywnością – zaplatając jak najdłuższą konstrukcję z wikliny czy kopiąc na czas najgłębszy dołek pod nasadzenia. Na zakończenie klasa otrzymała dyplom potwierdzający uczestnictwo w warsztatach.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją zdjęciową na Fb: Centrum Edukacji Ogrodniczej, Ig: centrum_edukacji_ogrodniczej oraz naszej szkolnej stronie: www.ceogr.pl
 

Autor:  Centrum Edukacji Ogrodniczej 
29.05.2019