przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dzieci z PP nr 62 zwiedzają żaglowiec Juan Sebastian de Elcano

 

Dnia 14 czerwca 2019 roku dzieci z Przedszkola Publicznego nr 62 „Baśniowe” z grupy „Elfy” i „Smerfy” dzięki Dyrektorowi Centrum Żeglarskiego Panu Krzysztofowi Łobodziec oraz Prezydentowi Miasta Szczecin wzięły udział w warsztatach z kadetami na żaglowcu szkoleniowym hiszpańskiej marynarki wojennej „Juan Sebastian de Elcano”.

Tego dnia przedszkolaki ubrane w barwy flagi Hiszpanii z hiszpańską piosenką „Buenos Dias” na ustach weszły na pokład żaglowca. Zostały przywitane gromkimi brawami przez kadetów oraz kapitana statku. Dzięki jednemu z marynarzy, który był ich przewodnikiem oraz dzięki Pani Kindze Bobrowskiej, która była oficerem łącznikowym i tłumaczem zwiedziły cały statek, poznały jego historię a także dowiedziały się, że na tym pięknym statku szkolą się kadeci akademii wojskowej i, że panuje tam bardzo duża dyscyplina.
Statek zrobił na dzieciach bardzo duże wrażenie, wszystkim podobały się białe mundury marynarzy, armaty i żagle.

W Przedszkolu Publicznym nr 62 już od kilku lat prowadzone są zajęcia w języku hiszpańskim. Dlatego też możliwość uczestniczenia w takim spotkaniu była dla dzieci ogromną przygodą językową i kulturową, która pozostanie w pamięci na wiele lat.


Autor:
Dorota Śłotała - nauczyciel wychowania przedszkolnego
  

Autor:  Przedszkole Publiczne nr 62 
21.06.2019