przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Święto Konwalii w Szczecinie.- 2016

„ Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera” Jan Paweł II.

To motto przyświeca corocznym spotkaniom , które już w tym roku będzie piętnastym Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka w Szczecinie.

Święto Konwalii wywodzi się z Ogólnopolskiego Programu „ Partnerskie Przedszkole”, którego celem jest podnoszenie jakości pracy przedszkoli , pozyskiwania jak największej rzeszy partnerów , rodziców , środowiska lokalnego , aby pobyt naszych pociech w przedszkolu stał się radosnym przeżyciem pięknych dziecięcych lat.

Konwalia , jako symbol niewinności , oznacza małe dziecko ,które rozwija się w przedszkolu , stając się radością dla rodziców i nauczycieli.

Współpraca Partnerskich przedszkoli trwa przez cały rok , a jej podsumowaniem jest właśnie ta piękna impreza nazwana „ Świętem Konwalii”.

Spotkanie szczecińskich przedszkolaków odbywa się co roku na scenie Amfiteatru w Parku Kasprowicza. Bierze w nim udział około 30 przedszkoli.

Dzieci przedstawiają tańce i piosenki, o różnorodnej tematyce: regionalnej, morskiej, ekologiczne j ,europejskiej oraz tańca nowoczesnego.

W dniu 11 Czerwca 2016 roku w godzinach od 11.00 do 15.00 na scenie szczecińskiego amfiteatru zaprezentują się dzieci z 29 przedszkoli.

Artystyczne prezentacje przedszkolaków będą przebiegały w 4 blokach ściśle związanych z edukacją przedszkolną.

Wielu przyjaciół przedszkolaków przybędzie w tym dniu do Amfiteatru, aby podziwiać występy naszych milusińskich.

Jest to święto tańca, zabawy i radości dzieci , rodziców i wszystkich przyjaciół.


Z pozdrowieniem
Jolanta Włodarek – Dyrektor Przedszkola nr 67

 

Autor:  Przedszkole Publiczne nr 67 
03.06.2016

Lista załączników:

Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie