przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Festyn Rodzinny "Rodzinna Majówka w Gimnazjum nr 9"

7 maja bieżącego roku w Gimnazjum nr 9 w Szczecinie odbył się festyn pt. „Rodzinna majówka w Gimnazjum nr 9”. Ponieważ wydarzenie to miało miejsce już po raz trzeci, można je uznać za tradycję, która corocznie przyciąga na boisko szkoły tłumy starszych i młodszych spragnionych dobrej zabawy. Poza nią w tym roku dopisała cudowna pogoda – dwudziestostopniowe ciepło i intensywne słońce przyprawiały wszystkich o wiosenny, by nie powiedzieć – wakacyjny, nastrój.
Podczas festynu każdy odnalazł atrakcje adekwatne do jego upodobań. Entuzjaści mocnych wrażeń mieli szansę obejrzeć pokaz motocyklowy – STUNT. Motocykliści Adrenalina i Adaśko oferowali także przejażdżkę na ich godnych pozazdroszczenia jednośladach. Nieco mniejszych wrażeń dostarczyła natomiast możliwość jazdy na tak zwanych wheelsach. Okazję do sportowego wyczynu mieli także ci, którzy wybrali się na skoki trampolinowe. Innych natomiast zadowoliło bierne oglądanie pokazu Szczecińskiego Centrum Karate Kontaktowego.
Amatorzy nieco spokojniejszych rozrywek świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki na żywo. Zaśpiewali dla nas między innymi Norbert Laskowski, zespół „Moc” oraz najbardziej utalentowani wokalnie uczniowie szkoły. Inni zdolni gimnazjaliści (oraz młodsi uczniowie zaproszeni na festyn) uświetniali imprezę swoimi pokazami tanecznymi. Na naszej scenie nie zabrakło też pasjonatów sztuki aktorskiej – trzecioklasiści wystąpili bowiem w przedstawieniu „Męczeństwo Piotra Ohey'a”, które wszystkim zgromadzonym pozwoliło tropić groteskę według pomysłu samego S. Mrożka.
Podczas tegorocznego Festynu Rodzinnego w naszej szkole wystąpiła Grupa Musicalowa Fairytale, której szefową jest znana szczecińska wokalistka Monika Załoga. Pani Monika jest uczestniczką i współorganizatorem wielu szczecińskich imprez charytatywnych, m.in.: WOŚP, koncerty dla Tęczy – Stowarzyszenia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo w Szczecinie.
Rodzinna majówka w Gimnazjum 9 pozwoliła jednak zadowolić nie tylko dusze, ale i ciało. Wśród pyszności, które należało skosztować, znalazły się: pajda ze smalcem, grochówka, grill, domowe wypieki czy wata cukrowa. Nauczyciele, rodzice i uczniowie zadbali także o stoiska, dzięki którym można było kupić piękne upominki na Dzień Matki, wiosenne kwiaty czy książki, które wcześniej już ktoś przeczytał. Niewątpliwie jednak największym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, gdyż wygrać w niej można było rower ufundowany przez firmę „Oreka”. Wiele radości przyniosły też inne nagrody – m.in. dwie pary rolek, keyboard, cenna biżuteria czy talon na rodzinny obiad.
Festyn na boisku przy Dunikowskiego zgromadził tłumy absolwentów, uczniów, ich rodzeństwo i rodziców. Cieszy nas także obecność wielu innych mieszkańców dzielnicy Pomorzany, bo wierzymy, że nasz festyn ma walor integrujący lokalną społeczność. Miło nam słyszeć młodych rodziców, którzy obserwując brać Gimnazjum nr 9, zapewniają, że właśnie tu w przyszłości przyślą swoje dzieci. Zapraszamy więc do nauki, a wcześniej – na przeszłoroczny festyn. Mamy nadzieję, że będzie równie atrakcyjny jak tegoroczny!
 

Autor:  Gimnazjum nr 9 
16.05.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie