Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

Konkursy językowe PARADE

 

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 16 w Szczecinie wraz z nauczycielami języków obcych

mają zaszczyt zaprosić uczniów klas 6 na

II edycję konkursów językowych PARADE:


II Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego „ Święta Obszaru Krajów Anglojęzycznych”

II Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego „ Święta Obszaru Krajów Niemieckojęzycznych”Konkurs odbędzie się w dniu 16.05.2016 roku (poniedziałek) w godzinach od 13: 40 do 14: 50 - w tym 60 minut na rozwiązywanie testu oraz 10 minut na sprawy organizacyjne.

Do konkursu PARADE każda szkoła może zgłosić 2 uczniów łącznie do obu konkursów, w dowolnej kombinacji ( angielski-angielski, angielski- niemiecki, niemiecki- niemiecki).

Konkurs ma formę testu wielokrotnego wyboru i składa się z 40 pytań. Dla każdego pytania prawidłowych może być od jednej do czterech odpowiedzi.

Szczegółowa lista świąt dla każdego konkursu znajduje się w załączniku.

Zakres materiału na konkursie z języka angielskiego i niemieckiego obejmuje wiedzę na temat podanych świąt z zakresu:

  • historii
  • słownictwa / terminologii
  • obyczajów i tradycji
  • dat świąt ( jeżeli są ruchome, to zasada wyznaczania święta i data obchodów w 2016r.)


Zgłoszenia szkoły do konkursu należy dokonać do dnia 10.05.2016 roku ( wtorek) do godziny 15: 00, wypełniając formularz zgłoszeniowy ( w załączniku).

Nagrody otrzymają osoby, które zajmą I-III miejsca w konkursie języka angielskiego oraz miejsca I-III w konkursie języka niemieckiego, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania.


Serdecznie zapraszamy do udziału!

Autor:  Zespół Szkół nr 16 
07.04.2016

Lista załączników: