przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

XX Jubileuszowe Prezentacje Taneczne "A teraz MY"

W sobotę, 8 marca w Netto Arenie odbyły się XX Jubileuszowe Prezentacje Taneczne "A teraz MY", sztandarowa i największa impreza organizowana przez Pałac Młodzieży w Szczecinie.

Przegląd dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z całego województwa, cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Po 5 latach przerwy, impreza wróciła, by świętować swój jubileusz. Była to prawdziwa uczta dla miłośników tańca w każdej postaci.

Prezentacje Taneczne „A teraz My” to wydarzenie, które przyczynia się do promowania aktywności artystycznej oraz wymiany doświadczeń nauczycieli ze szkół i domów kultury ze Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego, a także instruktorów z prywatnych szkół tańca. Przez ostatnie lata na scenie przed publicznością zaprezentowało się ponad 32.000 tancerzy ze Szczecina i okolic np. Goleniowa, Gryfic, Barlinka, Stargardu, Przelewic, Trzebieży, Gryfina, Nowogardu. W tej edycji gościliśmy tancerzy ze Szczecina (w tym oczywiście uczestniczki pałacowych pracowni), Polic, Goleniowa i Gryfina.

Cieszące się coraz większym zainteresowaniem szkoły tańca traktują Prezentacje Taneczne jako otwarcie sezonu tanecznego. Choreografie prezentowane są później na licznych festiwalach i konkursach tanecznych.

8 marca na scenie zaprezentowały się 54 zespoły - 738 uczestników, w tym 33 osoby z niepełnosprawnościami. W tym roku celem wydarzenia była także promocja równości i integracji społecznej, dlatego do występów w jubileuszowym wydarzeniu zaproszono grupy taneczne osób z niepełnosprawnościami.

Prezentacje uroczyście otworzył występ grupy ETNA, uczestniczek Pracownia Tańca Etnicznego Pałacu Młodzieży w Szczecinie, przy akompaniamencie na żywo zespołu DJEMBE z Pracowni Muzyki Etnicznej z Pałacu Młodzieży. Pamiątkowe dyplomy uczestnictwa wraz z medalami przedstawicielom wszystkich zespołów wręczała Dyrektor Pałacu Młodzieży, Marta Dziomdziora wraz Panią Iwoną Potrykus – dyrektor Wydziału Oświaty w Szczecinie oraz Panem Mariuszem Dubojskim – Dyrektorem Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Wydarzenie stało się dla wszystkich okazją do niezapomnianej tanecznej przygody pełnej rytmów, emocji i artystycznych przeżyć.


Tekst: PM
Zdjęcia: Vision Lens
 

Autor:  Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie 
13.03.2024