przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Cała Polska czyta dzieciom - Gimnazjaliści też...

7 czerwca 2016r. Gimnazjum nr 34 zainaugurowało kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach współpracy Biblioteki Gimnazjum nr 34 z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie, Filia 36 mieliśmy zaszczyt zaprosić najmłodszych przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 50 „Gama” w Szczecinie na spektakl teatralny „Czerwony Kapturek” do Biblioteki przy ulicy Bartniczej. W kolejnych dniach gimnazjaliści będą czytać przedszkolakom najpiękniejsze bajki i baśnie. Gośćmi biblioteki będą dzieci z Filii Przedszkola nr 50, z Przedszkola nr 50 oraz z Przedszkola przy SP TAK.

Uczniowie Gimnazjum nr 34 uczęszczający na Warsztaty Teatralne prowadzone przez Panią Koletę Juryś- Pietraszko – nauczycielkę języka polskiego włączyli się w Ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Przez cały tydzień spotykają się z przedszkolakami w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Bartniczej i czytają im bajki, które jeszcze kilka lat temu czytali im rodzice. Młodzi aktorzy przygotowali również niespodziankę dla najmłodszych, inscenizację „Czerwonego Kapturka”. Dla artystów był to pierwszy kontakt z tak młodą publicznością. Spektakl spodobał się przedszkolakom i nagrodzony został gromkimi brawami.

Po spektaklu dzieci wzięły udział w Warsztatach Teatralnych w wersji mini. Przy pomocy gimnazjalistów wcielali się w zaproponowane przez starszych kolegów role (byli królami, ptaszkami). Następnie odgadywali emocje prezentowane przez uczniów gimnazjum. Spotkaniu towarzyszyła bardzo twórcza atmosfera i co najważniejsze uśmiech nie znikał z twarzyczek małej, ale bardzo wymagającej publiczności.

Urszula Będzitko

Autor:  Gimnazjum Nr 34 
16.06.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie