przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Akademia Wilczka Morskiego

Politechnika Morska w Szczecinie realizuje projekt pt.: „Akademia Wilczka Morskiego”, finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II.

Celem projektu jest rozwijanie od najmłodszych lat pasji i zamiłowania do nauki. Warsztaty dla klas II do VI szkół podstawowych z naszego regionu jak i z całej Polski realizowane będą od stycznia 2024 do stycznia 2025 r.

Akademia Wilczka Morskiego to projekt łączący zamiłowanie do zgłębiania wiedzy i chęć dzielenia się nią z najmłodszymi, który realizowany jest w duchu pielęgnowania wielowiekowych tradycji morskich., Warsztaty Akademii Wilczka Morskiego obejmują zajęcia o tematyce morskiej i odbywają się na wszystkich wydziałach Politechniki Morskiej w Szczecinie przy osobistym udziale naukowców. Każde zajęcia są dostosowane do grupy wiekowej, a podczas nich dzieci zdobywają wiedzę o takich zagadnieniach jak: odnawialne źródła energii („Wiatraki na horyzoncie”), logistyka („Kierunek logistyka – pakuj się jedziemy!”, mechanika („zainSTALujmy się pod pokładem) , nawigacja (Co słychać na morzu? Szum), doświadczenia chemiczne (Morze ropy) oraz praca na statku (Zostań kapitanem).

Honorowy Patronat nad projektem objęła fundacja Tomasza Rożka Nauka. To Lubię. W ciągu pierwszych dwóch dni zapisów na warsztaty zarezerwowane zostały już wszystkie terminy dostępne do czerwca 2024 r. Do udziału w warsztatach zgłosiły się szkoły z naszego województwa oraz z innych regionów Polski. Bardzo nas cieszy, że swój udział w warsztatach zarezerwowały również szkoły i klasy integracyjne oraz grupy zorganizowane z nauczania domowego.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się tutaj
 

Akademia Wilczka Morskiego
Autor:  Politechnika Morska 
11.12.2023
Zostaw 1,5% podatku
w Szczecinie trwa nabór projektów w kolejnej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2025