przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Aktywnie i zdrowo w ZS 2

 

Wrzesień w Technikum Kształtowania Środowiska można określić jako aktywny i zdrowy. Uczniowie klasy pierwszej w zawodach technik ochrony środowiska oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej odbyli niecodzienną lekcję wychowania fizycznego w stadninie w Wielgowie. Wszyscy dowiedzieli się jak należy zadbać o konia i jak go siodłać. Wiele sympatii wzbudziły także owieczki, a śmiałkowie spróbowali nawet swoich sił w skoku na konia. Wszyscy wybrali się również w teren, gdzie każdy mógł spróbować zarówno trudnych ćwiczeń na koniu, jak i samej jazdy konnej. Dla wielu uczniów obcowanie z koniem było czymś zupełnie nowym i wzbudzało wiele emocji, a dla wytrwałych na koniec czekało emocjonujące strzelanie z łuku.

Młodzież klasy drugiej w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej pożegnała lato podczas słonecznego pokonywania różnorodnych przeszkód w parku linowym Tarzania nad jeziorem Głębokim. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem, rozdartymi spodniami i porwanym rękawem od koszulki, ale wszyscy zgodnie stwierdzili, że było warto. Przyszli monterzy kolektorów słonecznych bądź modułów fotowoltaicznych mieli przedsmak pracy na wysokościach. Ci sami uczniowie wybrali się także, prawie całą klasą, aby stoczyć bezpieczny i przyjacielski "pojedynek" w Paintball. W ten wystrzałowy sposób przywitali oni jesień.

Uczniowie klas pierwszych spalili dużo kalorii i zyskali zasoby endorfin, pokonując podczas pieszego rajdu 12-kilometrową trasę. Młodzież wyruszyła do Puszczy Bukowej czarnym szlakiem, śladami Stanisława Grońskiego. Przy pięknej wrześniowej pogodzie piechurzy mijali pomniki przyrody nieożywionej: ogromne głazy narzutowe, między innymi Głaz Grońskiego i Głaz Serce. Po kilku kilometrach wspięli się na najwyższy szczyt w Górach Bukowych-Bukowiec (prawie 150 metrów n.p.m.!!!). Potem zatrzymali się przy ruinach średniowiecznego Młyna Zbożowego, którego bogatą historię warto poznać. Ostatnim etapem rajdu był punkt widokowy, niedaleko Jeziora Szmaragdowego.

Cieszymy się, że młodzież chętnie wykazuje się swoją sportową aktywnością.
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
04.10.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie