przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Zespół Szkół nr 8 w akcji... Narodowe Czytanie

8 września 2018 w sobotę o godzinie 10.45. w Szczecinie tuż przy budynku Książnicy Pomorskiej zebrała się 33 osobowa grupa młodych sympatyków mistrza Maurycego Zycha. Na czele szkolnego "zastępu" Zespołu Szkół nr 8 stanęli pan Leszek Skrzyniarz oraz panie Izabela Gibka, Aneta Tabor, Izabela Walaszek.

O godzinie 11.00 w doskonałych humorach i z ogromnym apetytem na "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego zasiedliśmy w sali pod Piramidą Książnicy, aby wysłuchać historii Cezarego Baryki. Tym samym mieliśmy przyjemność włączyć się w ogólnopolską akcję-Narodowego Czytania, która zawitała do wielu państw na całym świecie. Nawet w Australii z zainteresowaniem słuchano powieści Żeromskiego. W rolę lektorów wcielili się: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego pan Olgierd Geblewicz, Dziekan Wydziału Humanistycznego US dr hab. Urszula Chęcińska, prof. US, Prezes Polskiego Radia Szczecin pan Artur Kubaj oraz dziennikarz i prezenter TVP3 Szczecin pan Dariusz Baranik.

http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/narodowe-czytanie-z-udzialem-zachodniopomorskiego-kuratora-oswiaty/

Autor:  Zespół Szkół nr 8 
12.09.2018