przejdź do głównej treści strony

IV Rodzinny Rajd Rowerowy "Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem"

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza serdecznie na Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem” , który odbędzie się w dniu 1 września 2019 roku. Uczestnicy wycieczki spotkają się w tym dniu o godz. 9:30 na parkingu nieopodal wejścia na kąpielisko Głębokie.

Jest to wydarzenie dedykowane dla całych rodzin z dziećmi. Uczestnicy łącznie pokonają około 30 kilometrów (15 km w drodze do Rezerwatu Świdwie oraz 15km w drodze powrotnej nad jezioro Głębokie). Trasa tradycyjnie będzie przebiegać na terenie trzech gmin: Gmina Szczecin, Gmina Police oraz Gmina Dobra.

Organizatorzy w sposób szczególny zapraszają dzieci z opiekunami stąd tempo przejazdu będzie bardzo spokojne (prędkość na poziomie 5 – 10 km/h). Dodatkowo co kilka kilometrów będą robione przerwy, aby także najmłodsi uczestnicy wyprawy dali radę pokonać cały dystans. Na drogach publicznych uczestników rajdu będą zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Polic i Mierzyna. Uczestnicy rajdu otrzymają na starcie mapki z trasą rajdu. Trasę można pobrać także z Fanpage’u organizatora: https://www.facebook.com/gryfus.szczecin/

Udział w rajdzie tradycyjnie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała na ten rajd dotację z programu Społecznik (program finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego). Za pozyskane środki Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zakupił dla uczestników wyprawy m.in. pamiątkowe medale, nagrody dla uczestników konkursów oraz kamizelki odblaskowe dla dzieci. Kamizelki rowerowe oraz akcesoria poprawiające bezpieczeństwo organizatorzy otrzymali także z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dodatkowo DGS Poland ufundował odblaski dla dzieci na tornistry i plecaki. Przy tej okazji gorąco dziękujemy za wsparcie wszystkim instytucjom i sponsorom bez których o wiele trudniej byłoby nam zorganizować ten event.

Partnerem wydarzenia została Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, która na co dzień opiekuje się rezerwatem „Świdwie”. Pracownicy RDOŚ przygotują dla uczestników prezentację o walorach przyrodniczych rezerwatu.

Rezerwat przyrody Świdwie to unikatowy w skali europejskiej rezerwat ptactwa wodnego i błotnego. Jest usytuowany w sercu polskiej części Puszczy Wkrzańskiej. To piękny, dziki teren. Czasem ptaki można dostrzec wśród zarośli rozlewiska . Można je również obserwować przez lunetę ustawioną na wieży obserwacyjnej. Przez Świdwie przepływa 32-kilometrowa Gunica, mająca swoje źródło w okolicy wioski Łęgi po południe od jeziora.

Link do wydarzenia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/721084768361636/
Link do trasy: https://www.traseo.pl/trasa/rodzinny-rajd-rowerowy-do-rezerwatu-swidwie-z-gryfusem
 

Autor:  Szczeciński Klub Rowerowy „Gryfus” 
30.08.2019
Wyobraź sobie studia. ZUT wystartował z rekrutacją