przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Bezpieczna droga do i ze szkoły uczniów ze świetlicy z SP21

W pierwszych tygodniach wrześniu w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły, w szkole, świetlicy, na boisku szkolnym i placu zabaw.Uczniowie poznali i utrwalili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w świetlicy szkolnej. Zapoznali się z Regulaminem świetlicy.

We wrześniu - miesiącu poświęconemu bezpieczeństwu szczególnie omawiamy zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły i poza nią. Dzieci pouczane są do kogo i w jakich okolicznościach należy zwracać się o pomoc oraz kto służy im pomocą w różnych sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i bezpieczeństwu Nasi uczniowie utrwalili numery alarmowe i zasady panujące w ruchu ulicznym.

Wychowankowie rozwiązywali zagadki o tematyce ruchu drogowego. Wiedzieli jak ważnym elementem jest odblask przy tornistrze.

Podczas kolejnych zajęć z cyklu „Bezpieczeństwo na drodze, w szkole, boisku szkolnym” uczniowie rozpoznawali i nazywali znaki drogowe, wykonywali prace plastyczne przedstawiające znaki informacyjne, ostrzegawcze, zakazu i nakazu. Wszyscy aktywnie i chętnie włączyli się do wykonania zadań.
 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi 
05.11.2020