przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Dni Skandynawskie 2016

22 kwietnia 2016r. w ramach kontynuowania przez Prezydenta Miasta Szczecin współpracy z krajami skandynawskimi odbyła się uroczystość w Szkole Podstawowej nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie, w której wzięły udział 32 szczecińskie placówki ( w tym przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, licea, zespoły szkół, Ognisko Baletowe, Zespół Szkół Rzemieślniczych, Stowarzyszenie Centrum Kultury Skandynawskiej oraz Zespół Szkół Szpitalnych i Pałac Młodzieży).
W tym dniu odbyły się pokazy artystyczne, taneczne, prezentacje przedstawień teatralnych i multimedialnych. W trakcie uroczystości można było podziwiać liczne wystawy plastyczne i fotograficzne związane z przyrodą, historią, tradycjami i zwyczajami krajów skandynawskich, jak również skosztować specjałów norweskich, szwedzkich i duńskich przygotowanych przez uczniów i ich rodziców.
W uroczystości uczestniczyło około 400 osób. Honorowymi gośćmi byli: Ambasador Królestwa Danii -Steen Hommel, Ambasador Królestwa Szwecji- Inga Eriksson Fogh, Zastępca Ambasadora Królestwa Norwegii -Anne Grete Riise, Konsul Honorowy Finlandii – Adolf Wysocki, Prezydent Miasta Szczecin- Piotr Krzystek, Wiceprezydent Miasta Szczecin- Krzysztof Soska, Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty- Małgorzata Łabuń oraz przedstawiciele Urzędu Miasta.
Jednym z punktów uroczystości było wręczenie przez przybyłych Ambasadorów oraz Pana Prezydenta nagród i dyplomów zwycięzcom Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. ,, W świecie Muminków i Trolli,, w którym wzięło udział blisko 60 młodych artystów.
Dyrektor Szkoły ,Pani Gabriela Renkiewicz oprowadziła gości prezentując budynek szkoły oraz sale, w których prowadzone są zajęcia dydaktyczne i specjalistyczne z uczniami, oraz obiekty sportowe. Podczas oglądania szkoły goście chętnie rozmawiali z młodszymi i starszymi uczniami różnych szkół oraz ich przedstawicielami , którzy to prezentowali wystawy prac plastycznych. Podkreślali chęć współpracy ze szkołami w Polsce.
Bardzo się cieszymy, że tak wiele placówek wzięło udział w tym przedsięwzięciu oraz tak wielu dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców włączyło się w przygotowania tej uroczystości. Wierzymy, że wydarzenie to na długo pozostanie w naszej pamięci i stanie się inspiracją do podejmowania dalszych działań mających na celu propagowanie wiedzy o krajach skandynawskich.


 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi  im. ks Jana Twardowskiego w Szczecinie 
09.05.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie