przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Zmagania najlepszych młodych pianistów w Szczecinie

 

W najbliższy weekend (16-17 kwietnia) w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego odbędzie się VI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny organizowany pod hasłem „Muzyka ilustracyjna i programowa w świecie dziecka”. W konkursie wezmą udział młodzi pianiści z całej Polski. Przesłuchania i koncert finałowy, są otwarte dla wszystkich melomanów. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie już po raz szósty organizuje konkurs, w którym wezmą udział młodzi pianiści z całej Polski. W programie przewidziane zostały przesłuchania trzech grup wiekowych uczestników. Konkurs rozpocznie się w sobotę o godz. 9:00 koncertem inauguracyjnym w wykonaniu Sławomira Wilka. Zakończenie przewidziane jest na niedzielne popołudnie. Rozdanie nagród i koncert laureatów odbędą się o godz. 17:30 w szkolnej sali kameralnej. Konkurs jest objętym Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Wśród jury konkursu zasiądą wybitni pianiści oraz pedagodzy polskich Akademii Muzycznych m.in. prof. Anna Wesołowska-Firlej (przewodnicząca jury), prof. Grzegorz Kurzyński, prof. Wojciech Świtała czy prof. Bogusław Rottermund. Po przesłuchaniach konkursowych, nauczyciele będą mieli okazję do konsultacji z członkami jury.

Rok rocznie konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do przesłuchań konkursowych zgłaszają się uczestnicy z całej Polski. Umieszczenie w programie utworów muzycznych o charakterze ilustracyjnym, daje dzieciom możliwość przedstawienia własnych wyobrażeń na temat muzyki i pozwala swobodnie wyrażać emocje. Jednym z priorytetowych celów konkursu jest wspieranie rozwoju talentu wśród dzieci oraz podnoszenie kompetencji muzycznych, poprzez zachęcanie do kreatywnego podejścia do interpretacji muzyki poważnej. Tematyka konkursu m na celu rozwinięcie dziecięcej wyobraźni i ekspresji muzycznej – podkreśla Katarzyna Dziurdzikowska – dyrektor OSM I stopnia w Szczecinie.

Szczegółowy harmonogram i informacje o konkursie znajdują się na stronie szkoły: www.osm.szczecin.pl.


Dane kontaktowe:
Monika Błaszyk
osm.monika.blaszyk@gmail.com
Tel: 794 678 889

Autor:  Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie 
14.04.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie