przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Ocalić od zapomnienia

 

,,Ocalić od zapomnienia’’ - przygotowania do obchodów Święta Niepodległości w Gimnazjum Nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi i XI Liceum Ogólnokształcącymz Oddziałami Dwujęzycznymi

26 października 2016 r. uczniowie Gimnazjum Nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi i XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi rozpoczęli realizację przedsięwzięcia ,,Ocalić od zapomnienia’’ w ramach obchodów 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wchodzącym do szkoły zaproszonym rodzicom uczniowie przypinali własnoręcznie przygotowane wstążeczki w barwach narodowych. Goście mieli także możliwość wpisana się do wyłożonej Księgi Pamiątkowej. Rodzice uczestniczyli także w ,,Lekcji historii na korytarzu’’. Uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych prowadzili krótkie wykłady na temat ważnych wydarzeń historycznych. Na szkolnym korytarzu zorganizowano wystawę prac uczniowskich, których motywem wspólnym były symbole narodowe. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja orłów polskich wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

Rodzice mieli także możliwość wysłuchania koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalnego pod kierownictwem pana Wojciech Góreckiego.

Uroczyste podsumowanie działań związanych z realizacją przedsięwzięcia ,,Ocalić od zapomnienia’’ nastąpi 10.11. 2016 o godzinie 11.00.
 

Autor:  ZSO NR 4 
02.11.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie