przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Wizyta Pani prof. Constance Murphy z Uniwersytetu Concordia w Kanadzie


 

Dnia 17 maja Szkołę Podstawową nr 74 odwiedziła Pani profesor Constance Murphy z Uniwersytetu Concordia w Kanadzie. Przyjechała do Polski, żeby poznać nasze metody nauczania i dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu polskich szkół. Poza Szczecinem odwiedziła również Wrocław i Kraków. Interesowała się głównie edukacją wczesnoszkolną.
Razem z Panią wice-dyrektor mgr Dorotą Grygiel pokazałyśmy pani Profesor jak wyglądają sale lekcyjne, świetlica, sala gimnastyczna, biblioteka, stołówka. Bardzo spodobało jej się nasze Centrum Nauk Ścisłych. Miała również okazję uczestniczyć w lekcjach matematyki w klasie pierwszej i drugiej. Miło zaskoczyły ją stosowane na zajęciach metody.
Podczas spotkania opowiadała nam dużo o swojej uczelni. Szkoła posiada wiele osiągnięć nie tylko w nauce, ale też w sporcie. Sama pani profesor jest fanką hokeja.

Na koniec Pani profesor Murphy spotkała się z Panią dyrektor Małgorzatą Łabuń na krótką rozmowę. Powiedziała, że bardzo mile spędziła tu czas i chętnie przyjechałaby do naszego miasta jeszcze raz. Nam także miło upłynął wspólnie spędzony czas. Ponad to miałyśmy bardzo dobrą okazję do sprawdzenia naszych umiejętności z języka angielskiego i z satysfakcją odkryłyśmy, że jest całkiem dobrze.


Oliwia Kuśmierek i Aleksandra Michoń z klasy 3d gim

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 74 
28.05.2019