przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Świetlica Śródmiejska – rusza nowy cykl spotkań o mieście dla dzieci

Rzemieślnicy, miejska ekologia, obywatelskie dziennikarstwo – to tylko niektóre z tematów, które pojawią się w ramach Świetlicy Śródmiejskiej. ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza dzieci do udziału w spotkaniach dla najmłodszych aktywistów.

W Świetlicy Śródmiejskiej będzie można nauczyć się, jak obserwować i jak współtworzyć miasto. „W ramach odbywających się dwa razy w miesiącu spotkań warsztatowych będziemy uczyć się technik plastycznych i projektować różne działania w przestrzeni miejskiej,
a jednocześnie zdobywać kompetencje i wiedzę potrzebne do postawienia się w roli dziennikarza i aktywisty. Ogólnie chodzi o to, by poczuć się pełnoprawnym, małym mieszkańcem Szczecina.” – zapowiadają Ada Krawczak i Zuza Waligórska ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI, które poprowadzą warsztaty.

Planowane na cały 2019 rok spotkania odbywać się będą w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 44b) – w lutym planowane są dwa: 13 i 27 lutego. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-14 lat. „Ten wiekowy rozstrzał jest zamierzony.” – zapowiadają dziewczyny – „Grupa warsztatowa będzie bardzo kameralna, chcemy skupienia, a poza tym w codziennym życiu wszyscy działamy wspólnie.” Każde spotkanie stanowić będzie odrębną całość, więc chętni będą mogli dołączać do grupy w trakcie roku, wybierając interesujące ich spotkania.

Udział jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają materiały, zajęcia trwać będą ok. 3 godzin. Obowiązuje rejestracja – należy napisać maila na adres: zuza@oswajaniesztuki.pl, w którym należy napisać, kto chciałby wziąć udział (imię, nazwisko, wiek itp.) oraz podać nr kontaktowy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Obecność rodziców jest mile widziana!

                                                                                           

Kontakt dla mediów:

Ada Krawczak, ada@oswajaniesztuki.pl, tel. 604 128 678
Zuzanna Waligórska, zuza@oswajaniesztuki.pl, tel. 660 340 663

Wydarzenie na FB tutaj

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
14.02.2019