przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

V Szczecińskie Spotkania z książką dla dzieci i młodzieży

V Szczecińskie Spotkania
z książką dla dzieci i młodzieży
Szczecin, 5 czerwca 2016 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Szczecińskich Spotkaniach z książką dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w niedzielę 5 czerwca 2016 r. w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie.
Jak zawsze ogólnym założeniem naszego wydarzenia jest promocja literatury dla młodych czytelników, ale tym razem także małych, kameralnych księgarń i miejsc w Szczecinie, gdzie można kupić ciekawe i wartościowe książki dla dzieci.
W niedzielę, 5 czerwca już po raz piąty spotkamy się w Teatrze Lalek Pleciuga wśród książek dla dzieci i młodzieży. W programie m.in. sprzedaż w promocyjnych cenach, możliwość kupna książki z autografem od autora / m.in. Alicja Makowska, Joanna Rajch, Michał Rembas/ oraz warsztaty i spotkania dla dzieci i młodzieży.
Na stoiskach Kluboksięgarni Kulturka, Kluboksięgarni FiKa, Kafki Kulturalnej będzie można kupić ciekawe i dobre książki dla młodych czytelników /m.in. Wydawnictwo Dwie Siostry, Zakamarki, EneDueRabe, Widnokrąg, Media Rodzina, Nasza Księgarnia, Tatarak, Egmont, Wilga, Bajka, Jungoffska, Znak, Księży Młyn, Zapol, Walkowska Wydawnictwo/.
Dzięki Szczeciniarni nie zabraknie szczecińskich akcentów. Na ich stoisku znajdą się książki
o naszym mieście i nie tylko. Podczas Spotkań będzie można sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w grze KUPIEC SZCZECIŃSKI.
Wydawnictwo TRIGLAV zaoferuje nam książki o tematyce słowiańskiej, a Michał Rembas opowie nieco starszym czytelnikom o cudach na fasadach, bitwie o Szczecin i tajemnicach naszego województwa.
WAŻNE: W trakcie V Szczecińskich Spotkań z książką dla dzieci i młodzieży,
będziemy prowadzić zbiórkę książek dla Zespołu Szkół Szpitalnych.
Potrzebne są książki dla dzieci w wieku od 8 lat /nowe!/

WARSZTATY I SPOTKANIA
11.30 – 12.30 – „Ładne pająki i brzydkie róże, czyli co to znaczy piękno?” – warsztaty twórczo-filozoficzne na podstawie książki Oscara Brenifiera „Piękno
i sztuka. Co to takiego?” – z serii Dzieci Filozofują wydawnictwa Zakamarki.
Dla dzieci w wieku 7-12 lat. /organizator: Kluboksięgarnia Kulturka/
zapisy: edukacja@pleciuga.pl
13.00 – 14.00 – „Zobacz Cuda na fasadach, posłuchaj o Bitwie o Szczecin, i odkryj tajemnice zachodniopomorskiego” – spotkanie z dziennikarzem – krajoznawcą i autorem książek, Michałem Rembasem poświęcone jego książkom, dzięki którym m.in. możemy przyjrzeć się bliżej zdobieniom szczecińskich kamienic z przełomu XIX i XX wieku, oraz odkrywać ciekawe miejsca w naszym województwie.
Dla dzieci od 12 roku życia. Bez zapisów.
15.00 – 16.00 – FiKa Czyta „Dzieci Korzeni” – spotkanie z książką Sibylle von Olfers /Wydawnictwo Przygotowalnia/ i warsztat plastyczny. Dla dzieci od 6 roku życia. /organizator: Kluboksięgarnia FiKa/ zapisy: edukacja@pleciuga.pl

Kiedy: niedziela, 5 czerwca 2016 r. w godz. 11.00 -16.00 – sprzedaż książek
Gdzie: Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie, Plac Teatralny 1
Organizatorzy: portal Szczecinczyta.pl, Teatr Lalek Pleciuga i strona szczecindladzieci.net.pl
 

Autor:  Teatr Lalek Pleciuga 
30.05.2016

Lista załączników:

Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie