przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Eliza Piotrowska i Ciocia Jadzia

 

 

Zapraszamy małych czytelników 3 października 2018 o godz. 17.00 do filii bibliotecznej nr 54, ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie z Elizą Piotrowską. Razem z autorką na spotkanie przyjedzie kukiełka Cioci Jadzi, która z cała pewnością będzie wielką atrakcją dla uczestników.

Eliza Piotrowska jest tegoroczną laureatką II edycji Nagrody Żółtej Ciżemki za książkę „Wojtek. Żołnierz bez munduru”. Jest to autorka książek i przewodników dla dzieci oraz uwielbianej przez przedszkolaków serii książek „Tupcio Chrupcio” i serii o „Cioci Jadzi”. Dużą popularnością cieszą się również książki z cyklu „Święci uśmiechnięci...” oraz przewodniki po polskich miastach i związanych z nimi legendach.

Autorka i ilustratorka książek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Członkini ogólnopolskiego zrzeszenia młodych, utalentowanych poetów KLAN, powołanego w latach 90-siątych przez Danutę Wawiłow. Absolwentka wydziału historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Università La Sapienza w Rzymie. Współpracuje z czasopismami dla dzieci (Świerszczyk, Mały Przewodnik Katolicki) oraz pismami dla dorosłych poświęconymi literaturze dla dzieci. Autorka polskich i włoskich tekstów krytycznych z dziedziny historii sztuki dawnej i współczesnej. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych. Mieszka w Brazylii.

Zapraszamy dzieci i ich rodziców, z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że autorka ma niebywałą lekkość w nawiązywaniu relacji z dziećmi, przyciągania ich uwagi i zainteresowania. Wstęp wolny!
 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
28.09.2018