przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Studentki promują rekrutację na Akademię Sztuki w Szczecinie

Szanowni Państwo,
rekrutacja na Akademię Sztuki w Szczecinie ruszy 12 maja, ale już teraz można obejrzeć wyjątkowe animacje stworzone przez studentki Wydziału Grafiki.

Do współpracy przy promocji rekrutacji na Akademię Sztuki w Szczecinie zaproszone zostały w tym roku akademickim trzy studentki Wydziału Grafiki – Iza Fedorowicz, Marta Florczak i Emilia Żmuda.

Studentki już od grudnia pracują nad projektami pod okiem Macieja Mizgalskiego, kierownika Działu Promocji i Organizacji wydarzeń Artystycznych w Akademii Sztuki w Szczecinie. Kierunki studiów i wybrane specjalności będą promowane dedykowaną animacją stworzoną w 3D. Wyszliśmy z założenia, że nasza Uczelnia, jedyna w Polsce łącząca sztuki muzyczne i sztuki wizualne, ale także w ramach obu dyscyplin łącząca tak różne formy ekspresji, jest takim tyglem, w którym twórcze potencjały mogą się łączyć, miksować i wpływać na siebie nawzajem. – tłumaczy Maciej Mizgalski – Tak powstał pomysł, że każda animacja zakończy się wizualną formą, którą pieszczotliwie nazwaliśmy "blobem", symbolizującą właśnie ten twórczy ferment.

Emilia Żmuda, studentka drugiego roku grafiki projektowej podkreśla, że to było jej pierwsze większe zlecenie – Nie było łatwo, ponieważ robiłam animacje, z jakimi nie miałam wcześniej styczności, zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów, takich jak symulacja materiału. Podobnie jak na zajęciach, dostawałyśmy korekty, ale przynajmniej w moim wypadku, w związku z tym, że było to płatne zlecenie, czułam większą motywację przy wykonywaniu animacji.

Koncept na animacje był bardzo prosty, oparty o detal, abstrakcyjną formę i grę skojarzeń. Zatem grafika artystyczna to plamy farby drukarskiej wypływające z arkusza papieru, komunikacja wizualna to obserwujące widza "oko", które nadaje sygnały migającą źrenicą, edukację muzyczną przedstawiają skaczące po pięciolinii nuty, a fotografię symbolizuje lewitująca w przestrzeni przesłona aparatu. Każdy z obiektów ewoluuje i na końcu zmienia się w powtarzaną we wszystkich filmach formę.

Na uwagę zasługuje animacja przedstawiająca kierunek wokalistyka, gdzie usłyszymy wokalizę wykładowczyni prof. Katarzyny Dondalskiej. Filmy są promowane na kanale na FB @akademiasztuki.eu. Filmy można też oglądać na kanale na YouTube.


Informator zaprojektowała absolwentka – Patrycja Żyżniewska

Za stworzenie informatora oraz innych materiałów graficznych odpowiedzialna jest Patrycja Żyżniewska – absolwentka naszej Uczelni, obecnie asystentka na Wydziale Wzornictwa. Informator jest dostępny w wersji online (www.rekrutacja.akademiasztuki.eu), a także wydrukowanej – rozsyłamy go do szkół, doradców zawodowych i kandydatów, którzy zgłoszą taką potrzebę.

Myślę, że to bardzo ważne, żeby do takiej współpracy zapraszać studentów i absolwentów. – podkreśla Maciej Mizgalski – Mogą zdobyć doświadczenie potrzebne im później na rynku pracy, ale także dzięki temu starać się np. o stypendia. To dla nich cenne doświadczenie, ale także docenienie ich potencjałów. To także niezwykle kreatywna praca, dzięki której każda strona może się wiele od siebie nauczyć – a o to chodzi w studiowaniu sztuki, na co zresztą nigdy nie jest się „za starym”.

Rekrutacja podczas pandemii

W tym roku Akademia Sztuki w Szczecinie rekrutuje na kierunki: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, instrumentalistyka, wokalistyka, architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna, grafika, sztuka mediów, malarstwo oraz wzornictwo. Elektroniczna rejestracja kandydatów rozpocznie się 12 maja i potrwa do 2 czerwca. W związku z pandemią i ograniczeniami, rozmowy z kandydatami odbywają się online. Przedstawiciele uczelni uczestniczą w targach edukacyjnych i prezentacjach na zaproszenie szkół. W tej chwili prowadzony jest nabór na bezpłatny Kurs Rysunku i Malarstwa przygotowujący kandydatów chcących zdawać na kierunek malarstwo (zapisy: ewa.hajdasz@akademiasztuki.eu), w maju odbędą się Dni Otwarte Online, otwarte zajęcia, warsztaty i konsultacje online. Wszystkie informacje na bieżąco są publikowane na stronie www.rekrutacja.akademiasztuki.eu  

Autor:  Akademia Sztuki w Szczecinie 
21.04.2021
Przekaż 1% szczecińskim organizacjom
Szczeciński Budżet Obywatelski 2021