przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Uczniowie ZS nr 6 na gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie

W dniu 19 kwietnia br. młodzież z klasy 3a tżug wraz z pania profesor Moniką Kroehnke uczestniczyła w uroczystej gali podsumowującej udział w Ogólnoszkolnym Teście o Zdrowiu (O’SzToZ) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w ramach projektu „Zdrowe Życie”. Nasi uczniowie znaleźli się wśród laureatów rywalizując z 921 drużynami z całej Polski wykazując się przy tym rzetelną wiedzą na temat chorób cywilizacyjnych zwłaszcza onkologicznych oraz właściwym promowaniu wartości prozdrowotnych. Na uroczystej gali wyróżnienie oraz nagrody i podziękowania dla Dyrekcji Szkoły wręczyli: Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Grażyna Ignaczak- Bandych, Minister Zdrowia Adam Niedzielski i Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Uczniowie z klasy 3a tżug otrzymali wyróżnienie i uzyskali dla Zespołu Szkół Nr 6 w Szczecinie stół do Tenisa Stołowego/Ping Ponga wraz z akcesoriami.

Po części oficjalnej rozpoczęły się również interesujące aktywności, dzięki którym dzień był wyjątkowy dla uczestników.

Mieliśmy możliwość skorzystania ze zdrowego poczęstunku wegańskiego w sali Pałacu Prezydenckiego. Następnie uczestnicy gali zostali podzieleni na 3 grupy, które kolejno realizowały program spotkania.

Na początku uczestniczyliśmy w szkoleniu dietetycznym prowadzonym przez dietetyków występujących również w Telewizji Polskiej. Nasza młodzież wspaniale udzielała odpowiedzi, podawała właściwe przykłady racjonalnego żywieniu mimo stresu i zmęczenia pokazali się z najlepszej strony.

Oprawę tej części warsztatów uświetniła pani Ida Nowakowska z Telewizji „Porannej”, tancerka i dziennikarka, a także pasjonatka zdrowego stylu życia. Młodzież z entuzjazmem podeszła do, sposobu w jakim rozwiązuje pojawiające się w życiu trudności wspominając oczywiście o ruchu jako jednej z najlepszych metod. Na pewno znalazła wśród uczestników nowych subskrybentów. W dalszej części mieliśmy okazję zwiedzać Pałac Prezydencki z przewodnikiem.

Historia ściśle związana z tym miejscem oraz wpływ kolejnych prezydentów naszego kraju miał bardzo duże znaczenie na wygląd poszczególnych pomieszczeń w Pałacu Prezydenckim. Dużą uwagę przykuła na nas Sala Chorągwiana czy Sala Orderu Orła Białego, zobaczyliśmy także Salę Okrągłego Stołu i inne, w których mają miejsce istotne sprawy dla naszego kraju.

Dodatkowo odbywały się warsztaty kulinarne i inne atrakcje dla młodzieży.

Zaszczyciła swoją osobą nas także pani Agata Kornhauser-Duda małżonka Prezydenta Polski. Bardzo ciepło przyjmując nas i z zaciekawieniem odpowiadając na pytania. Pani Prezydentowa zainteresowana była egzaminami maturalnymi (zwłaszcza matematyką uwielbianą przez uczniów, wyraziła na ten temat też swoje zdanie, które z aprobatą odebrali uczniowie). Pierwsza Dama Polski jako były nauczyciel języka niemieckiego i wymiany uczniów pomiędzy krajami niemieckojęzycznymi świetnie orientowała się w potrzebach młodzieży.

Po tak dużej dawce emocji udaliśmy się na zwiedzanie stolicy. Spacer po Starówce w Warszawie, Łazienki Królewskie, przejazd metrem uwieńczył bardzo bogaty dzień w różnorodne atrakcje, które są już jedynie wspomnieniem, ale jakże miłym i wartym powtórzenia.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie wyjazdu.

 

Koordynator Promocji Zdrowia w ZS Nr 6 Monika Kroehnke
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 6 
21.04.2023