przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Spotkania z Alfredem o bezpieczeństwie w SP Nr 10

W Szkole Podstawowej nr 10 w Szczecinie, przy ul. Kazimierza Królewicza odbyły się spotkania z uczniami dotyczące zasad bezpieczeństwa w ramach programu „Alfred radzi”. Gościem specjalnym tych spotkań był Alfred, który przyjechał prosto z Anglii wraz z twórcą programu - Peterem Greenem. Inicjatorem tych spotkań był rodzic naszej uczennicy - aspirant sztabowy Michał Sroka.

Program ten skierowany jest do dzieci w wieku 5-10 lat, a w Szczecinie realizowany jest od dziewiętnastu lat. Głównym celem programu profilaktycznego „Alfred Radzi” jest uczenie dzieci jak zachowywać się w obliczu podstawowych zagrożeń, z którymi spotykają się w życiu codziennym.

Kukiełka animowana przez Petera Greena wprowadza dzieci w sposób zabawowy w świat różnych problemów, z którymi mogą się spotkać. Należy też podkreślić, że Peter Green zwracał się do dzieci po angielsku, a one płynnie przeszły na ten język mimo, że słowa gościa były tłumaczone. Była to wspaniała lekcja języka angielskiego połączona z lekcją o bezpieczeństwie. Godne podkreślenia również jest to, że gość jest brzuchomówcą, co dało świetny efekt podczas animowania kukiełką.

Podczas spotkania uczniowie ze szczecińskiej dziesiątki zapoznali się z elementarnymi zasadami bezpieczeństwa. Spotkanie dotyczyło tematu: Nie kradnij. Peter Green ma w swoich zasobach wiele nagranych odcinków z zasadami zachowania, a dowiedzieliśmy się, że będą nakręcane w Szczecinie nowe.

Byliśmy z twórcą programu od początku. W 2000 roku gościliśmy Petera Greena u nas w szkole. I przez wiele lat wyświetlaliśmy na DVD odcinki z jego naukami. Teraz czekamy na nowe już w formacie cyfrowym :-) Świat poszedł do przodu w wielu dziedzinach przez te 19 lat. 

Autor:  Szkoła Podstawowa nr 10 
04.10.2019
Zostaw 1% w Szczecinie - tu znajdziesz listę organizacji!