przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Sala TME nabiera kształtów

Trwa budowa nowoczesnej sali sportowej przy Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych. Zewnętrzna elewacja budynku jest już gotowa, ale pozostało jeszcze wiele pracy wewnątrz obiektu.

W najbliższych dniach rozpocznie się montaż parkietu głównej sali gimnastycznej. Jednocześnie w budynku prowadzone są prace wykończeniowe. Trwa układanie kafli w części pomieszczeń sanitarnych, do ułożenia są tynki na ścianach, wykonawca musi również zamontować podwieszane sufity. Prawie w 100% gotowe są wewnętrzne instalacje obiektu m.in. instalacja ogrzewania. Na dachu obiektu trwa montaż papy, widoczne są także zainstalowane panele fotowoltaiczne. Prowadzone są również prace przy zagospodarowaniu terenu.

O inwestycji
Obiekt będzie pełnił funkcję szkolnej sali gimnastycznej z programem uzupełniającym, czyli salą ćwiczeń i siłownią. Znajdą się w nim również trybuny. Zaplecze budynku będzie składało się z szatni, pomieszczeń dla instruktorów oraz personelu i obsługi, sanitariatów, a także przestrzeni magazynowych i technicznych. Budynek zostanie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu wejście do budynku zostanie umieszczone na poziomie terenu. Przemieszczanie się wewnątrz obiektu znacząco ułatwi winda przystosowana do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich, a także kontrastowe i czytelne wnętrze ułatwiające orientację. Toalety będą dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. Na trybunach znajdą się miejsca z dobrą widocznością.

Dodatkowo, budynek zostanie wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa. W przejściach zostaną zamontowane czytniki kart zbliżeniowych. Zainstalowany zostanie także system sygnalizacji włamania i napadu, w którym zastosowano czujki zbicia szyby i czujki ruchu. W obiekcie znajdzie się również monitoring. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy maksymalnej 36,6 kWp, co pozwoli na wyprodukowanie średnio 32054 kWh energii w skali roku.

Nadzór nad inwestycją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin. Wykonawcą inwestycji jest firma Lepiko Sp. z o.o. Prace powinny się zakończyć do końca 2020 roku. Koszt budowy to ok. 20 mln zł brutto. 

Autor:  Urząd Miasta Szczecin 
23.07.2020