przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny - relacja

Dnia 13 maja w naszej szkole, już po raz trzeci odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI szkół Prawobrzeża p.n. III Rozgrywki Matematyczne. Reprezentanci siedmiu szkół mieli okazje zmierzyć się z rówieśnikami w dwóch etapach konkursu- w etapie I - indywidualnym oraz w etapie II, gdzie liczyła się współpraca grupowa.
W kategorii indywidualnej najlepszy wynik i wyróżnienie otrzymali uczniowie: Nina Osmólska z SP 59, Gustaw Radliński z SP 59 oraz Kamil Łagonda z Katolickiej SP.
II etap konkursu polegał na wspólnej, grupowej zabawie z matematyką, gdzie należało m. in. ułożyć sześcian z klocków, czy też w formie teleturnieju wybrać za odpowiednią ilość punktów, a następnie rozwiązać zadania matematyczne, starając się przy tym uniknąć punktów karnych.
Po emocjonującej rywalizacji – I miejsce w III Rozgrywkach Matematycznych zajęła Katolicka Szkoła Podstawowa, II miejsce- Szkoła Podstawowa nr 59, zaś III miejsce Szkoła Podstawowa nr 37. Szkołom wyróżnionym, jak i pozostałym reprezentantom z: SP 12, SP 65, SP 28 i SP 23 gratulujemy wysokiego poziomu i uzyskanych wyników.
Serdeczne podziękowania składamy naszym sponsorom: Radzie Rodziców ZS 1, kinie Helios, Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu, SELGROS cash & carry, firmie Elmabud oraz firmie LemonLama, dzięki którym każdy uczestnik konkursu mógł otrzymać upominek. Mamy nadzieję, że wszyscy reprezentanci szkół dobrze się bawili, mile spędzili u nas czas i serdecznie pragniemy zaprosić do udziału w konkursie w przyszłym roku.
Nauczyciele matematyki w ZS nr w Szczecinie
Więcej zdjęć z Rozgrywek matematycznych na stronie szkoły http://www.zs1.szczecin.pl w zakładce konkursy międzyszkolne -> Rozgrywki matematyczne
 

Autor:  Zespół Szkół nr 1 
24.05.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie