przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Przyczepka OZE na warsztatach w ZS nr 2

 

Baza dydaktyczna naszych warsztatów wzbogaciła się o cenną pomoc dydaktyczną – zamontowaną na przyczepce samochodowej, mobilną platformę z hybrydowym zestawem OZE. Kolektor solarny, panel fotowoltaiczny, mała elektrownia wiatrowa i powietrzna pompa ciepła wraz z hydroforem i zasobnikiem ciepłej wody użytkowej tworzą w pełni kompatybilny zestaw, który pozwala praktycznie zademonstrować budowę i zasady działania najczęściej wykorzystywanych źródeł energii odnawialnej.

Niezbędne sterowniki, kontrolery i wyświetlacze dają możliwość dokonywania na bieżąco odczytów wielkości parametrów pracy urządzeń oraz danych dotyczących ilości produkowanej przez nich energii. Ciepła woda użytkowa (podgrzewana przez kolektor słoneczny lub pompę ciepła) doprowadzona jest do baterii nad zamontowaną umywalką –widać więc, jakie może być konkretne zastosowanie OZE w każdym domu.

Platforma będzie na pewno doskonałą pomocą w kształceniu zawodowym w szkole. Posłuży też do popularyzowania wiedzy z zakresu OZE wśród młodszych uczniów, a także w naszym lokalnym środowisku.
 

Autor:  Zespół Szkół Nr 2 
05.01.2017
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie