przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

W najbliższym tygodniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej

14 kwietnia 2016 (czwartek)
Seryjni Poeci w ProMedia

„Seryjni poeci” to cykl ogólnopolskich spotkań promujących książki ukazujące się w ramach serii „Biblioteki Poezji Współczesnej”, wydawanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Będziemy mieli okazję poznać bliżej nietuzinkowe postaci, wysłuchać prezentacji utworów poetyckich i porozmawiać o kondycji polskiej literatury, szczególnie poezji.
14 kwietnia 2016, o godz. 18.00, w Salonie Literackim w ProMedia (al. Wojska Polskiego 2), odbędzie się spotkanie z dwoma autorami. Pierwszy z nich, to Szczepan Kopyt (mieszkający w Poznaniu poeta i muzyk, wydał tomiki poetyckie: „Yass”, „Yass / możesz czuć się bezpiecznie”, „Sale sale sale”, „Buch”, „Kir”, ukończył filozofię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), drugi – Tomasz Bąk (mieszkający we Wrocławiu poeta, laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2012 za debiut roku za tom „Kanada”). Rozmowę poprowadzi Konrad Wojtyła.
Książki poetów można już kupić w Kluboksięgarni FiKa oraz w ProMedia, bezpośrednio przed spotkaniem, po którym będzie możliwość wzięcia autografu.
Spotkanie jest częścią programu „Literatura jest w nas”.
Wydarzenie dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

16 kwietnia 2016 (sobota)
Szczecińskie Spotkania Komiksowe #2

Dnia 16 kwietnia 2016 (sobota), odbędą się kolejne Szczecińskie Spotkania Komiksowe. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich fanów i sympatyków szeroko rozumianej sztuki komiksowej, niezależnie od wieku. Zaplanowane są prezentacje na temat różnych odmian komiksów, komiksowe swap party, podczas którego będzie można wymienić się komiksami z innymi uczestnikami oraz odwiedziny Szczecińskiej Ligi Superbohaterów. Chętnych zapraszamy do przebrania się za ulubione postaci z komiksów - planowana jest sesja zdjęciowa przebranych osób. Po południu w Českym Filmie odbędzie się giełda komiksów, na której można będzie uzupełnić swoje zbiory, bezpośrednio od największych szczecińskich kolekcjonerów. Wieczorem, również w Českym Filmie, zaplanowany jest wieczór filmowy z ekranizacjami wybranych komiksów.
 

Uwaga! Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Dokładny program
ProMedia, al Wojska Polskiego 2)

Godz. 12.00
- Krzysztof Lichtblau, Teoria komiksu (na podstawie komiksu Scotta McClouda);
- Joachim Tumanowicz opowie o.... okładkach komiksów z lat 90 i pokaże co ciekawsze przykłady ze swojej kolekcji.
Godz. 13.30-14.00. podczas przerwy w prelekcjach - swap party komiksowe i cosplay, a także sesja zdjęciowa osób, które przyjdą przebrane za postaci komiksowe.
Godz. 14.00
- Anna Lichoń (Yatta), Manga czy Anime? Oto jest pytanie, czyli odwieczna wojna otaku;
- Podsumowanie: Przemysław Głowa i Rafał Rabiec.

Česky Film, al. Jana Pawła II 2-4

16,00 - giełda komiksu;
18,00 - projekcje ekranizacji komiksów.

Z powodu ograniczonej ilości miejsc wymagana jest rezerwacja stolików przez wystawców na giełdzie: promocja@mbp.szczecin.pl .
Patronat: Elewator Kultury
Partnerzy: Yatta, Przemek Głowa Blog, Česky Film
 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
11.04.2016
Szczeciński Budżet Obywatelski 2019 - link otwiera się w innym serwisie