przejdź do głównej treści strony
strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

W najbliższym tygodniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej

22 kwietnia 2016 (piątek)
Spotkanie autorskie z Pawłem PollakiemW filii bibliotecznej nr 54 ProMedia, z okazji obchodów Dni Skandynawskich, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Pawłem Pollakiem, które prowadzi Marta Zabłocka.

Rozmowa będzie na bieżąco tłumaczona na język migowy. Tematem spotkania będą m.in. realia społeczno-kulturowe krajów skandynawskich, twórczość autora i literatura szwedzka.

Paweł Pollak, pisarz, skandynawista, tłumacz literatury szwedzkiej (przekładał m.in. twórczość Hjalmara Söderberga i Johanny Nilsson). Jako autor zadebiutował w 2006 r. powieścią kryminalno-miłosną pt. „Kanalia”. Do tej pory wydał pięć utworów beletrystycznych. Poza wspomnianym: „Niepełni” (powieść obyczajowa), „Miedzy prawem a sprawiedliwością” (zbiór czterech opowiadań kryminalno-sądowych), „Gdzie mól i rdza” (kryminał, cykl o komisarzu Przygodnym, pierwsza powieść z serii), „Zbyt krótkie szczęście” (kryminał, cykl o komisarzu Przygodnym, druga powieść z serii).

Spotkaniu z autorem będzie towarzyszyła wystawa ilustrująca kulturę, sztukę i zwyczaje Szwecji, udostępniona przez Ambasadę Szwecji w Warszawie.

Wydarzenie jest częścią programu „Literatura jest w nas”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partner: Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym Zachodniopomorska Jednostka Wojewódzka.

 

23 kwietnia 2016 (sobota)
Dzień Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w SzczecinieŚwiatowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada na dzień 23 kwietnia. Jest to symboliczna data dla literatury światowej, ustanowiona w roku 1995 przez UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców. Zwykło się tego dnia obdarowywać kobiety czerwoną różą, mężczyźni zaś z rąk pań otrzymywali książki.

Na okoliczność Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich tego dnia podejmowane są różne inicjatywy, służące promocji czytelnictwa i ochrony praw autorskich oraz własności intelektualnej.

Filia biblioteczna nr 28 (pl. Lotników 7) przygotowała niespodziankę dla swoich czytelników. W sobotę, 23 kwietnia 2016, będą czekały na nich książkowe podarunki - czytelnicy, którzy tego dnia odwiedzą bibliotekę, otrzymają w prezencie książkę! Przygotowaliśmy pozycje klasyczne i te mniej znane, polskie i zagraniczne, zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Przy okazji przedstawimy książki polecane przez autorytety ze świata literatury i sztuki - być może odwiedzający nas znajdą wśród książek, o których mówi się, że każdy powinien je przeczytać choć raz w życiu - coś dla siebie. Tego dnia szczególnie warto przyjść do biblioteki, zapraszamy!
 

Autor:  Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie 
18.04.2016
Pozostaw 1 procent w Szczecinie - link otwiera się w innym serwisie