Aktualności Publikacje RSS Newsletter Kształcenie zawodowe Nauki ścisłe Przestrzeń obywatelska Edukacja ekologiczna Myszka Ogonisia Rozwijaj pasje Konkursy szkolne Szkolenia Konferencje Pogaduchy Filmy edukacyjne Hotspoty

Aktualności

XVI Zachodniopomorski Festiwal Nauki

 

 

XVI Zachodniopomorski Festiwal Nauki przygotowywany jest przez niemal wszystkie uczelnie publicznie i niepubliczne Szczecina i Koszalina (tj. Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademię Morską w Szczecinie, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP oraz Politechnikę Koszalińską) pod organizacyjnym kierownictwem Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego. W tym roku XVI Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Szczecinie i Koszalinie odbędzie się w dniach 19 – 24 września.

W ramach festiwalu odbywać się będą wykłady, warsztaty, wystawy, pokazy, ćwiczenia, różnorodne tematycznie zajęcia – począwszy od nauk technicznych, poprzez nauki morskie, astronomiczne, przyrodnicze aż po humanistyczne czy filologiczne. Celem festiwalu jest pobudzenie zainteresowania różnymi dziedzinami wiedzy oraz zaprezentowanie osiągnięć naukowców regionu zachodniopomorskiego i sposobów ich praktycznego zastosowania.

Wyższe uczelnie Szczecina i Koszalina otwierają drzwi sal wykładowych, laboratoriów i pracowni dla wszystkich zainteresowanych osób. Różnorodną ofertę przygotowały również szczecińskie instytucje: Książnica Pomorska oraz Archiwum Państwowe. Wśród tak wielu propozycji każdy z Państwa znajdzie na pewno interesujące tematy.

Festiwalowe spotkania są przygotowywane z myślą o różnych grupach uczestników: młodzieży, zwłaszcza szkół ponadpodstawowych, środowiskach akademickich, jak również – osobach dorosłych, w tym słuchaczach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Organizatorzy przygotowali również wyjazdowe zajęcia terenowe w najpiękniejszych i cennych przyrodniczo miejscach naszego województwa (np. w Wolińskim Parku Narodowym, Drawieńskim Parku Narodowym, Parku Krajobrazowym Doliny Dolnej Odry).

W niektórych przypadkach konieczne jest wcześniejsze wpisanie się na listę uczestników w jednostkach odpowiedzialnych za dany punkt programu festiwalu. Program jest aktualizowany na bieżąco na stronie festiwalu: www.festiwal.stn.szczecin.pl .

Uroczysta inauguracja XVI Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki, połączona z dyskusją panelową na temat: Migracje ludności we współczesnej Europie, odbędzie się w poniedziałek, 19 września, o godz. 17.00 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Wąskiej 13 (sala 102). Inaugurację uświetni koncert w wykonaniu studentów Akademii Sztuki w Szczecinie.

W załączniku znajdą Państwo szczegółowy program.

Więcej informacji:
Biuro Festiwalowe Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego
tel. 91 423 18 62, 91 422 14 87
e-mail: stn@univ.szczecin.pl ; biuro@stn.szczecin.pl  
 

Autor:  Uniwersytet Szczeciński 
20.09.2016

Lista załączników: