przejdź do głównej treści strony
Strona główna

Portal Edukacyjny Miasta Szczecin

Eko - Tydzień w PP – 67 „Stokrotka”

W dniach 18 – 22.02.2019 r. w Przedszkolu Nr 67 nauczycielki zorganizowały cykl zajęć związanych z edukacją ekologiczną i zdrowotną. Miały one na celu uświadomić dzieciom potrzebę ochrony środowiska oraz wdrożyć do prawidłowych nawyków żywieniowych.

W czasie Eko – tygodnia odbył się pokaz mody z surowców wtórnych pt. „Eko moda – to wygoda”. Rodzice razem z dziećmi zrobili stroje, które potem  zaprezentowano w przedszkolu.

Następną formą było przygotowanie przez dzieci zdrowych i oryginalnych potraw pod hasłem „Zdrowo, smacznie i niezwyczajnie". Były pyszne jogurty z owocami, soki z marchwi, pomarańczy i jabłek, kanapki, koreczki i owocowe zwierzęta. Przedszkolaki zapoznały się z informacjami związanymi z kompleksowym żywieniem i jakie wartości odżywcze są im potrzebne by zdrowo rosły.

Przez kolejne dni pod nazwą „Drugie życie śmieci” dzieci konstruowały zabawki z wykorzystaniem różnorodnych surowców wtórnych (pudełek, butelek, kapsli) uzupełnionych materiałami plastycznymi. Prace były bardzo pomysłowe, a dzieci świetnie się bawiły.

                                                                                                                                   Autor
Beata Niemyjska – nauczycielka w PP Nr 67

Autor:  Przedszkole Publiczne nr 67 
25.02.2019